Каталог матеріалів

Урок №71 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Ч. Читання слів і тексту з вивченими літерами.

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 71

Тема. Велика буква Ч. Читання слів і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Ч, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; розвивати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати турботливе ставлення до навколишнього середовища. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву Ч, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

ІІ. Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 4-6. Артикуляційні вправи.

 

2) Гра «Додай слово».

Слайд 7. Гра «Додай слово».

Слайд 8. Фізкультхвилинка для очей.

 

3) Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 9. Читаємо швидко!

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: Черкаси Чернігів хлопчик льотчик свічка чепурний чемний.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

 

Бесіда за малюнком (с.32).

Слайд 12. Бесіда за малюнком. Де знаходяться люди? Що вони роблять? У яке місто приїхали? Чим приїхали? Чи бував хтось із вас у Черкасах? Що знаєте про це місто? Чи доводилося вам бувати на вокзалі, якому саме? Чи їздили ви поїздом? Які поїзди бачили? Люди яких професій працюють у поїздах?

 

Методика написання великої друкованої букви «че».

Слайд 13. Методика написання великої друкованої букви «че». Написання букви «че» у повітрі.

Слайд 14. Рухлива вправа.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 15. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 16. Прочитай скоромовку.

Слайд 16. З’єднай близькі за значенням слова.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

 

Робота з текстом.

Слайд 19. Вправа «Входження в малюнок».

Слайд 20. Прочитай текст. Придумай заголовок

Слайд 21. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 22. Підготуйся читати самостійно.

Слайд 23. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 24. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Картинка заблукала».

Слайд 25. Гра «Картинка заблукала».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 26. Online завдання.

 

Гра «Так — ні».

Слайд 27. Гра «Так — ні».

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні