Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Символіка казки «Яйце-райце», відображення у ній світогляду, звичаїв та обрядів, морально-етичних принципів українців.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 7.

Тема. Символіка казки «Яйце-райце», відображення у ній світогляду, звичаїв та обрядів, морально-етичних принципів українців. Особливості мови народної казки

Мета: повторити поняття гіпербола, знаходити її в казках; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає народні казки, інформацію про особливості жанру казки; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення про види народних казок, їх спільні й відмінні риси; стисло переказує зміст народних казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки народних казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно народні казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями народних казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в народних казках проблеми; знаходить у текстах народних казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку народних казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти народних казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст народних казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-10. Читання народної казки «Яйце-райце» (с. 30-33). Поміркуй.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Поміркуй.

Слайд 13-14. Робота з ілюстраціми К. Штанко до народної казки «Яйце-райце».

Слайд 15. Робота в групах. Читай і досліджуй (с. 36).

Слайд 16. Екскурсія в музеї писанкового розпису.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Питання – відповідь.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Інтерв'ю».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні