Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Масол Л. М. - Чарівні арабески

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №07. Чарівні арабески. Арабеска. Порівняння східних орнаментів з українськими. Декоративне мистецтво Сходу. Створення ескізу арабески для східного килима Алладіна (кольорові олівці, фломастери). Мистецький проєкт-конкурс: «У світі чарівних арабесок».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, кольорові олівці, фломастери.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-6. Слово вчителя

Слайд7. Схарактеризуй арабески, зображені на ілюстраціях.

Слайд8-9. Слово вчителя

Слайд10. Порівняйте східні й українські орнаменти. Які мотиви в них переважають? Що спільного та відмінного між ними?

Слайд11. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд12-13. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд14. Намалюйте арабеску для східного килима Алладіна (кольорові олівці, фломастери).

Слайд15. Послідовність виконання

Слайд16. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. Мистецька скарбничка

Слайд18. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд19-20. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд21. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд22. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні