Каталог матеріалів

Урок №7-8 для 4 класу з музичного мистецтва за Рублі Т.Є. - Душа українського народу. Жартівливі пісні. Симфонія.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво - Рубля Т. Є., Мед І. Л., Щеглова Т. Л.»

Урок №7-8. Душа українського народу. Жартівливі пісні. Симфонія. Методи обробки народної пісні. Розучування та виконання пісні «Ой під вишнею, під черешнею».

Мета: закріпити розуміння учнями змісту понять «фольклор», «музичний фольклор», «народна музика», «професійна музика» (отриманих у початкових класах), «жанри українських народних пісень», узагальнити знання школярів щодо відмінностей народної та професійної музики (отриманих у початкових класах), закріпити знання учнів жанрів українських народних пісень та їх змістових й музичних особливостей (отриманих у початкових класах), вчити визначати жанри народних пісень за їх емоційно – образним змістом, сприяти усвідомленню учнями життєвого змісту народних пісень, відображення в них життя народу в усьому його розмаїтті, сприяти розвитку музичних та творчих здібностей, психічних процесів, вокально – хорових навичок, навичку активного сприймання музичних творів, сприяти вихованню любові до народної музичної культури, особистісно-ціннісного ставлення до української народної музики.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Запам’ятай.

Слайд5. Гарним прикладом української народної жартівливої пісні є пісня «Ой під вишнею, під черешнею».

Слайд6. Фізкультхвилинка.

Слайд7. Послухаємо українську народну пісні «Ой під вишнею, під черешнею».

Слайд8-9. Розучуємо текст пісні «Ой під вишнею, під черешнею».

Слайд10. Виконання пісні «Ой під вишнею, під черешнею».

Слайд11. Композитор Михайло Калачевський використовував та обробляв теми українських народних пісень, коли працював над симфонією, згодом її назвали — «Українською».

Слайд12. На жартівливій пісні «Дівка в сінях стояла» побудована

друга частина симфонії. Послухайте фрагмент з цієї частини.

Слайд13. Пригадайте, що таке симфонія.

Слайд14. Розгляньте картину.

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Заспівайте класом пісні, які вивчили протягом вересня-жовтня. Об’єднайтеся у дві групи, де одна група буде акомпанувати на музичних інструментах, а друга — співати.

Слайд17. Підготуйте на наступний урок інсценування жартівливої пісні з елементами українського народного костюма. Чи може вона стати ілюстрацією до музики, що прослухали? Чому?

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні