Каталог матеріалів

Урок №64 української мови для 7 класу за О. Авраменко - Написання не з дієприслівниками.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 64.

Тема. НЕ з дієприслівниками

Мета: учити писати частку НЕ з дієприслівниками; учити розрізняти префікс недо- та частку не; розрізняти прийменник незважаючи на і дієприслівник не зважаючи; правильно вживати дієприслівники в мовленні; розвивати вміння розгадувати кросворди; розширювати словниковий запас; виховати мовну свідомість та прагнення до мовної досконалості.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця правильно записує частку НЕ з дієприслівниками; вживає необхідні дієприслівники в тексті відповідно до його змісту; розгадує кросворд; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 4-5. Ключі до успіху на ЗНО (https://zno.osvita.ua/ )

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Розподіліть дієприслівники за написанням у дві колонки: 1) разом; 2) окремо. Обґрунтуйте написання. З виділених букв слів першої колонки складіть назву міста.

Слайд 12. Перепишіть текст, уставляючи дієприслівники з довідки й знімаючи риску.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайди 17-34. Робота в парах. Упишіть у комірки кросворда імена персонажів.

Слайд 35. Розрізняйте прийменник незважаючи на і дієприслівник не зважаючи.

  1. Закріплення вивченого

Слайд 36. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 37. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 38. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні