Каталог матеріалів

Урок №62 для 2 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Змінювання слів, які відповідають на питання хто? що? (іменників) за числами (один – багато).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником Н.Кравцова

Урок №62. Змінювання слів, які відповідають на питання хто? що? (іменників) за числами (один – багато).

Мета: формувати уявлення учнів про іменник, як частину мови; вчити змінювати слова, які відповідають на питання хто? що? за числами; досліджувати мовні явища; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Мотивація навчальної діяльності. Робота над загадкою.

Слайд 5. Актуалізація знань. Спостереження за мовними явищами.

Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 7. Вивчення нової теми. Працюємо над визначенням.

Слайд 8. Вивчення нової теми.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Утвори з поданих букв якомога більше іменників (назв предметів). Доведіть, що це іменники (назви предметів).

Слайд 12-13. Прочитай текст. Скільки предметів називає кожне виділене слово?

Скільки дерев росте в лісі? Випиши в стовпчик іменники — назви дерев. Через риску запиши слова, які означають багато предметів. На які питання відповідають виписані слова?

Слайд 14. Виконай завдання на вибір.

Слайд 15. Прочитай. За зразком запиши пари слів: від іменника, який відповідає на питання що?, утвори іменники, які відповідають на питання хто? За потреби користуйся словами для довідки.

Слайд 16. Прочитай слова. Як ти гадаєш, яке з них «зайве»? Поясни свій вибір. Поставте одні одним такі запитання, щоб довести, що «зайві» слова — це іменники.

Слайд 17. Дай відповіді на запитання.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Щоденні 5.

Слайд 21. Проскануй QR-код та виконай завдання. Серед поданих слів знайди іменники.

Слайд 23-24. Прочитай і вивчи лічилочку. Зміни виділені слова за зразком один – багато.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Оберіть цукерку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні