Каталог матеріалів

Урок №59 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Г. Читання слів, діалогу і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 59

Тема. Велика буква Г. Читання слів, діалогу і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Г, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до навчання. 

Очікувані результати: учні формують поняття про велику букву «ге», навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок.

Слайд 3. Складіть девізу уроку із «розсипаних» слів.

 

Актуалізація знань.

1) Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

2) Гра «Упіймай звук [г]».

Слайд 5. Гра «Упіймай звук [г]»

 

3) Артикуляційні вправи.

Слайд 6-7. Дихальна вправа.

Слайд 8. Робота з чистомовкою.

 

4) Гра «Знайдіть букву г». Знайдіть букви Г у в рядках, прочитайте їх.

Слайд 9. Гра «Знайдіть букву г». Знайдіть букви Г у в рядках, прочитайте їх.

 

5) Читання слів з вивченими буквами.

Слайд 10. Читай швидко.

Слайд 11. Фізкультхвилинка для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: гірка гніздо годинник берег город господар городина вітаміни.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.8).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Чим зайняті дівчатка? Який у них настрій? У яку пору року це відбувається? Чи любите ви гойдатися, як частот це робите? Які ще розваги вам подобаються?

Слайд 15. Складіть речення за малюнком і схемою.

 

Методика написання великої букви «ге».

Слайд 16. Методика написання великої друкованої букви Г. Написання букви Г у повітрі.

Слайд 17. Рухлива вправа.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 18. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 19. Прочитай текст.

Слайд 20. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Прочитайте удвох.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

 

Читання чистомовки.

Слайд 23. Прочитайте разом зі Щебетунчиком.

 

Робота з текстом.

Слайд 24. Вправа «Входження в малюнок».

Слайд 25. Прочитай текст. Придумай свій заголовок.

Слайд 26. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 27. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 28. Рухлива вправа.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Картинка заблукала».

Слайд 29. Гра «Картинка заблукала».

 

Гра «Так — ні».

Слайд 30. Гра «Так — ні».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 31. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 32. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 33-34. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Створимо пірамідку нашого настрою.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розгадайте кросворд.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні