Каталог матеріалів

Урок №59 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Урок розвитку мовлення. Письмовий твір-опис зовнішності людини за картиною в художньому стилі

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 59.

Тема. Урок розвитку мовлення. Письмовий твір-опис зовнішності людини за картиною в художньому стилі з використанням дієприкметників і дієприкметникових зворотів

Мета: формувати вміння створювати твір-опис зовнішності людини за картиною в художньому стилі; розвивати навички побудови логічних і зв’язних текстів за планом; збагачувати словниковий запас та вчити використовувати мовні засоби для створення художнього образу.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця чітко розуміє особливості тексту художнього стилю та розпізнає його ключові елементи; самостійно будує опис зовнішності, використовуючи засоби художньої виразності; збагачує твір епітетами, порівняннями, метафорами, щоб передати атмосферу тексту; дотримується структури та логічної послідовності у творі-описі; розширює власний словниковий запас.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Тестове завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Розгляньте портрети. Укажіть назви картин та їхніх авторів. За потреби скористайтеся довідкою.

Слайд 9. Ознайомтеся з орієнтовним планом твору-опису зовнішності людини в художньому стилі.

Слайд 10. Випишіть словосполучення з дієприкметниками. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12-13. Щоденні 5.

Слайди 14-15. Робота в парах. Опишіть зовнішність однокласника / однокласниці, використовуючи дієприкметники та дієприкметникові звороти (усно). Послуговуйтеся орієнтовним планом-схемою.

Слайд 16. Напишіть твір-опис зовнішності в художньому стилі за поданою картиною. Використайте дієприкметники й дієприкметникові звороти (не менше п’яти). Скористайтеся матеріалом із вправи 3 (за бажанням).

Слайди 19-21. Словникова робота.

Слайд 17. Довідка.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Питання - відповідь.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні