Каталог матеріалів

Урок №57 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Досліджую прикметники. Розпізнаю слова – назви ознак.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 57. Досліджую прикметники. Розпізнаю слова – назви ознак.

 

Мета: формувати в учнів уявлення про слова – назви ознак; учити розрізняти їх за питаннями, знаходити слова-ознаки в тексті, поширювати ними речення; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою; виховувати прагнення до здорового образу життя.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей «Сніжинка».

Слайд 8. Гра «Впіймай іменник». – Уважно слухайте вірш. Плесніть у долоні, як почуєте іменник.

Слайд 9. Звуко-буквений аналіз слова «Ялинка».

ІІ. Основна частина.

Слайд 10. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 11. Вправа 1. Після канікул друзі знову зустрілись у школі. Кожний розповідав про свій відпочинок. Прочитай, які слова використали у своїх розповідях Читалочка і Щебетунчик. Вправа 2. Визнач, хто з дітей використав іменники. Поясни, чому ти так вважаєш.

Слайд 12. Вправа 3. Поєднай слова Читалочки з відповідним словами Щебетунчика.

Слайд 13. Вправа 3. Запиши утворені сполучення слів за зразком. Зразок: сніг (який?) білий.

Слайд 14. Проведи дослідження.

Слайд 15. Перевір себе за правилом.

Слайд 16-17. Вправа 4. Запиши назви світлин у колонку. Добери до них слова – назви ознак і запиши.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Вправа 5. Прочитай, де провела канікули Родзинка. Випиши з її розповіді слова – назви ознак. 

Слайд 21-23. Вправа 6. Прочитай розповідь Ґаджика. Доповни її словами – назвами ознак і запиши. Скористайся довідкою.

Слайд 24. Вправа 7. Візьми інтерв'ю в однокласників. Постав їм такі запитання.

Слайд 25-27. Вправа 8. Напиши 2-3 речення про свої канікули. Використай слова – назви ознак.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Підсумок уроку. Вправа «Опиши предмет».

Слайд 29. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 30. Вправа 9. Пояснення домашнього завдання. Випиши з поданих слів назви ознак.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні