Каталог матеріалів

Урок №57 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Дієслівні форми на -но, -то

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 57.

Тема. Дієслівні форми на -но, -то

Мета: ознайомити з творенням безособової форми дієслова на -но, -то; учити визначати дієслова на -но, -то відповідно до синтаксичної ролі; розвивати навички творення дієслів на -но, -то; розвивати творчі здібності; розширювати словниковий запас; сприяти формуванню грамотності та підвищенню загальної мовної культури учнів; виховувати повагу до однокласників та інакшої думки.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця утворює безособові форми дієслова на -но, -то; визначає їхню синтаксичну роль; складає речення-повідомлення для інформування громадськості з використанням дієслівних форм на -но, -то; добирає до кожного іншомовного слова його власне український відповідник; редагує речення; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 5-6. Розв’яжи тестові завдання.

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте речення.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Зауважте.

Слайд 13. Замініть у словосполученнях пасивні дієприкметники дієслівними формами на -но, -то. Запишіть утворені конструкції як окремі речення. Підкресліть члени речень. Розберіть п’ять утворених дієслів за будовою (на вибір, письмово).

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Відредагуйте та запишіть речення.

Слайд 18. Творча майстерня.

Слайд 19. Доберіть до кожного іншомовного слова його власне український відповідник, використовуючи довідку.

Закріплення вивченого

Слайди 20-22. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні