Каталог матеріалів

Урок № для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Минуле світу в археологічних пам’ятках

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 5. Минуле світу в археологічних пам’ятках

Мета: дати визначення поняттям «археологія», «археологічна пам’ятка», «археологічна культура», «культурний шар»; ознайомити з роботою археологів, створити умови для розуміння як історики довідуються про минулі часи на основі археологічних розкопок; ознайомити здобувачів освіти з найвідомішими археологічними знахідками світу й України, детально спинившись на характеристиці трипільської культури;

Очікувані результати: учні будуть: знати поняття «археологія», «археологічна культура», «археологічна пам’ятка»; час існування та характерні риси найвідоміших археологічних пам’яток світу та України, зокрема описувати особливості Трипільської культури; розуміти різницю між археологічною пам’яткою, культурним шаром та археологічною культурою; вміти наводити приклади історичних пам’яток та інших проявів присутності минулого в сьогоденні; виявляти повагу й любов до історії рідного села, міста – своєї Малої Батьківщини; усвідомлювати важливість вивчення історії України як невід’ємної важливої складової всесвітньої історії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Online завдання

Слайд 5. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6-7. Робота з термінами і поняттями

Слайд 8. Розповідь вчителя

Слайд 9. Фронтальне опитування

Слайд 10. Практичне завдання. Робота з ілюстраціями

Слайд 11. Гімнастика для очей

Слайд 12. Розповідь вчителя

Слайд 13. Робота з термінами і поняттями

Слайд 14. Робота з ілюстраціями

Слайд 15. Робота в групах

Слайд 16. Перегляд відео. Фронтальне опитування

Слайд 17-18. Робота з ілюстраціями

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19-20. Online завдання

Слайд 21. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні