Каталог матеріалів

Урок №49 для 4 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Визначення граматичних форм прикметників (рід, число, відмінок) за іменником, з яким він зв’язаний

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником Кравцової Н., Романової В.

«Українська мова та читання. 4 клас. У 2-х частинах. Частина 1».

 

Урок № 49  Визначення граматичних форм прикметників (рід, число, відмінок) за іменником, з яким він зв’язаний

 

Мета: познайомити дітей з правилом визначення граматичних форм прикметників (рід, число, відмінок) за іменником, з яким він зв’язаний; розвивати мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії; удосконалювати навички письма, пригадати правила оформлення речень; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: учні засвоюють з правило визначення граматичних форм прикметників (рід, число, відмінок) за іменником, з яким він зв’язаний; співпрацюють з іншими учасниками навчального процесу, виконують розумові операції й практичні дії; удосконалюють навички письма та спілкуватися рідною мовою, пригадують правила оформлення речень; формувати компетентність; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання; розвивають навички самодисципліни; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 8.  Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9.  Вправа 191. Досліди, від чого залежить граматична форма (рід, число, відмінок) прикметника в сполученні з іменником.

Слайд 10.  Вправа 191. Зроби висновок, порівняй його з правилом.

Слайд 11.  Запам’ятай!

Слайд 12.  Вправа 192. Прочитайте. До кожного іменника доберіть відповідний прикметник.

Слайд 13.  Вправа 192. Запишіть словосполучення в колонку, позначаючи рід (де можливо), число, відмінок прикметника за іменником, з яким він зв’язаний.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Вправа 193. Прочитай текст. Чи сподобався тобі опис Веприкової домівки? Якщо так, то чим?

Слайд 16. Вправа 193. Вибери три послідовно розташовані речення. Випиши словосполучення прикметника з іменником. У дужках після прикметника скорочено вкажи його рід (де можливо), число, відмінок за іменником, з яким він зв’язаний.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ІІІ. Заключна частина.

Інтерактивна вправа.

Слайд 18. Відскануй QR-код або натисни жовтий круг!

2. Підсумок.

Слайд 19. На хмаринку натискай, на питання відповідай.

Домашнє завдання.

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні