Каталог матеріалів

Урок №46 для 4 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Повторення про прикметник. Змінювання прикметників за родами і числами.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником Кравцової Н., Романової В.

«Українська мова та читання. 4 клас. У 2-х частинах. Частина 1».

 

Урок № 46  Повторення про прикметник. Змінювання прикметників за родами і числами

Мета: закріпити знання про прикметник; вдосконалювати вміння змінювати прикметники за родами і числами; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії; удосконалювати навички письма, пригадати правила оформлення речень; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: учні закріплюють знання про прикметник; вдосконалюють вміння змінювати прикметники за родами і числами; збагачують словниковий запас; співпрацюють з іншими учасниками навчального процесу, виконують розумові операції й практичні дії; удосконалюють навички письма та спілкування рідною мовою, пригадують правила оформлення речень; формують компетентність; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання; розвивають навички самодисципліни; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 4. Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Словникова робота.

Слайд 8. Фізкультхвилинка.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9 Вправа 174. Прочитай обидва тексти. Який ¡з них допоміг тобі краще уявити дивовижний світ, описаний письменницею?

Слайд 10 Вправа 174. Випиши слова з другого тексту, які допомогли тобі краще уявити дивовижний світ. Усно постав до них питання. До якої частини мови належать ці слова? Яка їхня роль у тексті?

Слайд 11.  Зверни увагу!

Слайд 12.  Уявіть, що ви потрапили на незвідану планету. Вас гостинно зустріли невідомі істоти. Опишіть їх, використовуючи якомога більше прикметників. Намалюйте за своїм описом невідомих істот.

Слайд 13.  Прочитай рядки з вірша Олени Пчілки, уставляючи прикметники з довідки,

Слайд 14. Стіна слів. Словник.

Слайд 15. Вправа 176. Випиши слова з другого тексту, які допомогли тобі краще уявити дивовижний світ. Усно постав до них питання. До якої частини мови належать ці слова? Яка їхня роль у тексті?

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Вправа 178. Досліди граматичні форми прикметників.

Слайд 18. Вправа 178. Зроби висновок. За потреби користуйся кластером.

Слайд 19. Вправа 179. Прочитай легенду. Як ти гадаєш, чи була задоволена Земля вибором Людини? Доведи свою думку.

Слайд 20 Вправа 179. Вибери з тексту три прикметники. Зміни їх так, щоб уписати у відповідні колонки. Познач закінчення.

Слайд 21 Вправа 179 Попрацюйте разом

Слайд 22 Вправа 180. Зіскануй QR-код та переглянь офіційний трейлер * до фільму «Земля: один вражаючий день». Як ти га- даєш, яка

Слайд 23. Вправа 181. Самостійна робота.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 24. Інтерактивна вправа.

Слайд 25. На м’ячик натискай, на питання відповідай.

Домашнє завдання.

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні