Каталог матеріалів

Урок №41 з української мови для 2 класу за М. Вашуленко - Навчаюся змінювати слова — назви предметів. Змінювання іменників за зразком «один — багато»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Календарно-тематичне планування уроків української мови за навчальним посібником «Українська мова ти читання. Автори: Микола Вашуленко, Оксана Вашуленко, Світлана Дубовик (2024)» для 2 класу (у 6-и частинах)

 

Урок №041. Навчаюся змінювати слова — назви предметів. Змінювання іменників за зразком «один — багато».

Очікувані результати: учні продовжують формувати знання про іменник як частину мови; розпізнають іменники за питаннями «хто? що?» (істоти – неістоти); формують вміння змінювати іменники за зразком «один-багато»; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

продовжувати формувати знання учнів про іменник як частину мови; навчати дітей розпізнавати іменники за питаннями «хто? що?» (істоти – неістоти); формувати вміння змінювати іменники за зразком «один-багато»; розвивати мовлення, здатність аналізувати та творчо мислити; виховувати почуття;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-8.  Організація класу. Гра «Створюємо настрій».

Слайд 9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10.  Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 11.  Вправа №1. Розгляньте малюнок. З’єднайте слова – назви предметів із відповідними зображеннями. Дайте відповідь на запитання. Який висновок ви зробили?

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 12.  Вправа «Я — учителька. Я — учитель».

Слайд 13.  Вправа №2. Добери приклади слів до кожної групи. Запиши їх.

Слайд 14.  Вправа №3. Випишіть із лічилки Тамари Коломієць слова — назви предметів за групами. Що не так на малюнку? Дай усну відповідь.

Слайд 15.  Словникова робота.

Причілок — бічна стіна будинку.

Слайд 16.  Вправа №4. Склади речення з поданих слів і запиши за зразком. Як слова називають один предмет, а які – багато?

Слайд 17.  Фізкультхвилинка.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 18.  Вправа №5. Змініть слова — назви птахів за зразком і запишіть утворені речення.

Слайд 19. Вправа №6. Запиши назви кількох предметів за зразком. Усно постав питання до слів.

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Слайд 21.  Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Емоційне яєчко».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні