Каталог матеріалів

Урок №40 з української мови для 2 класу за М. Вашуленко - Навчаюся писати назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір. Написання адреси. Складання усної розповіді

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

 

Календарно-тематичне планування уроків української мови за навчальним посібником «Українська мова ти читання. Автори: Микола Вашуленко, Оксана Вашуленко, Світлана Дубовик (2024)» для 2 класу (у 6-и частинах)

 

Урок №040. Навчаюся писати назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір. Написання адреси. Складання усної розповіді.

Очікувані результати: учні знайомляться з написанням слів з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок на основі дослідження; вчаться знаходити назви у тексті і пояснювати їхнє написання; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

ознайомити учнів з написанням слів з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок на основі дослідження; вчити знаходити назви у тексті і пояснювати їхнє написання; збагачувати словник дітей; розвивати зв’язне мовлення, вміння працювати з книгою, робити висновки; виховувати любов до рідного краю, бажання вчитися;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-8.  Організація класу. Гра «Створюємо настрій».

Слайд 9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10.  Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 11.  Запам’ятай!

Назви країн, міст, сіл, вулиць, річок, гір пиши з великої букви.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 12.  Вправа №31. Добери й запиши назви п’яти країн, які ти хотів би / хотіла б відвідати.

Слайд 13.  Вправа №32.

Слайд 14.  Вправа №33. Прочитай народну усмішку. Як допомогти дитині?

Слайд 15.  Пригадай назву свого міста (села), улиці, номер будинку і квартири. Назви й запиши свою адресу.

Слайд 16.  Вправа №34. Додайте потрібні назви й запишіть їх. Поясніть уживання великої літери в доданих словах.

Слайд 17.  Фізкультхвилинка.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 18.  Вправа №35. Розгляньте зображення поштового конверта на с.36. Складіть розповідь про хлопчика Сашка і дівчинку Наталочку за адресами проживання. Поясніть уживання великої букви у слова.

Слайд 19-21. Відгадай назву річки.

Слайд 22. Вправа №36. Запиши речення. Підкресли назви річок. Запиши їх під світлинами. Як пишуть?

Слайд 23. Творче завдання. Пригадай і запиши назви семи міст України.

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Метод «Капелюшки де Боно»

Слайд 26.  Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Емоційне яєчко».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні