Каталог матеріалів

Урок №36 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Відмінювання дієслів бути, їсти, дати та дієслів з основою на -вісти

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 36.

Тема. Майбутній час дієслова

Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання дієслів «бути», «їсти», «дати» та дієслів з основою на –вісти; сформувати уміння правильно вживати ці дієслова в різних особах, числах і часах; розвивати логічне мислення та аналітичні здібності учнів через порівняння і зіставлення різних форм дієслів; розширити лексичний запас учнів за рахунок нових дієслів та їхніх форм; сприяти розвитку мовленнєвої активності учнів через виконання різноманітних практичних завдань; виховувати акуратність і відповідальність при виконанні навчальних завдань.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає особливості відмінювання дієслів «бути», «їсти», «дати» та дієслів з основою на –вісти; ставить дієслова в потрібну форму; визначає особу та число; розбирає дієслова за будовою; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Запам’ятай.

Слайд 9. Зауважте.

Слайд 10. Прочитайте речення, визначте особу й число кожного дієслова (усно).

Слайд 11. Перепишіть речення, поставивши дієслова, що в дужках, у потрібну форму.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Щоденні 5.

Слайд 15. Прочитайте молитву. Знайдіть форми дієслова бути, визначте особу й число (усно). Прокоментуйте написання особового займенника з великої букви (усно).

Слайд 16. Завдання підвищеної складності.

Слайди 17. Творча майстерня.

Слайд 18. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні