Каталог матеріалів

Урок №35 для 4 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Змінювання у процесі словозміни іменників приголосних [г], [к], [х] перед закінченням -і на [з′],[ц′], [с′]

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником Кравцової Н., Романової В.

«Українська мова та читання. 4 клас. У 2-х частинах. Частина 1».

Урок № 35  Змінювання у процесі словозміни іменників приголосних [г], [к], [х] перед закінченням -і на [з′],[ц′], [с′]

Мета: ознайомити учнів з правилами змінювання у процесі словозміни іменників приголосних [г], [к], [х] перед закінченням -і на [з′],[ц′],[с′]; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії; удосконалювати навички письма, пригадати правила оформлення речень; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: учні ознайомлюються з правилами змінювання у процесі словозміни іменників приголосних [г], [к], [х] перед закінченням -і на [з′],[ц′],[с′]; збагачують словниковий запас; дотримуються правильної постави, співпрацюють з іншими учасниками навчального процесу, виконують розумові операції й практичні дії; удосконалюють навички письма та спілкуватися рідною мовою, пригадують правила оформлення речень; формують компетентність; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання; розвивають навички самодисципліни; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань

Слайд 6. Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 8.  Словникова робота.

Слайд 9. Фізкультхвилинка.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10.  Вправа 139. Прочитайте. Подані пари слів — це різні слова чи форми одного слова?

Слайд 11.  Зверни увагу!

Слайд 12. Досліди, коли відбувається чергування приголосних звуків.

Слайд 13. Вправа 139. Розглянь таблицю відмінювання іменників. У яких відмінках відбувається чергування приголосних?

Слайд 14.  Вправа 139. Зроби висновок та порівняй його з правилом.

Слайд 15. Зверни увагу!

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Вправа 140. Зміни подані слова так, щоб відбувалося чергування приголосних звуків. Запиши за зразком.

Слайд 18. Вправа 141. Прочитай фразеологізми та їхні значення. Пригадай ситуації, коли доречним було б уживання цих висловів.

Слайд 19. Вправа 141. Знайди слова, у яких при змінюванні може відбуватися чергування приголосних звуків. Запиши за зразком.

ІІІ. Заключна частина.

Інтерактивна вправа.

Слайд 20. Розкрийте дужки, використовуючи правила чергування

Підсумок.

Слайд 21. На смайлик натискай, на питання відповідай.

Домашнє завдання.

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «ПОПС» Продовж речення.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні