Каталог матеріалів

Урок №34 з літературного читання для 2 класу за К. Пономарьовою - Вступ. Народні казки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку читання за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах) «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024,

 та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

Урок № 34

Тема: Вступ. Народні казки. Тетяна Майданович «При­мовка до казки». «Вовк та собака» (українська народна казка)

 

Мета: поглибити знання дітей про казку як усну народну творчість; розкрити зміст поняття народні казки; розкрити значення казки у житті людини; навчити розпізнавати казки з-поміж інших творів, орієнтуватися в їхніх особливостях; навчати спостерігати за діями персонажів, запам’ятовувати послідовність подій (сюжет); учити визначати головну думку казки; формувати вміння виразно читати казку за особами, відтворювати зміст прочитаного; розвивати зв’язне мовлення дітей, мислення, артистичні здібності; збагачувати життєвий досвід дітей; виховувати любов до читання, до казок.

Очікувані результати: здобувач освіти ознайомлений з казкою, як усною народну творчість; розкриває зміст поняття народні казки; значення казки у житті людини; розпізнає казки з-поміж інших творів, орієнтується в їхніх особливостях; вміє спостерігати за діями персонажів, запам’ятовує послідовність подій (сюжет); вміє визначати головну думку казки; виразно читати казку за особами, відтворювати зміст прочитаного; розвиває зв’язне мовлення, мислення, артистичні здібності; збагачує життєвий досвід; виховує любов до читання, до казок.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, зосереджуватися на виконанні завдань, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі;

інформаційної: уміння здобувати з підручника необхідну інформацію; комунікативної: уміти висловлювати свої думки; спілкуватися під час виконання завдань, зв’язано передавати почуте, побачене, прочитане; інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію, знаходити у тексті конкретні відомості;

здоров’язбережувальної: розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, дотримувати правильного;

загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці;

соціальної/громадянської: співпрацювати в парі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.

 

Обладнання: мультимедійний комплект, картки для розміщення на стіні слів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повторення і узагальнення отриманих знань.

Слайд 4. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 6. Перлинки української народної творчості. Бесіда.

Слайд 7. Будьте вдумливими читачами.

Слайд 8. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Слайд 9. Робота з книжкою.

Робота за посібником. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Слайд 10-11. Вчимося слухати і розуміти текст. «Вовк та собака» українська народна казка.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14-15. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача.

Слайд 16. Робота над прислів'ям.

Слайд 17. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 18. Творче домашнє завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 19. Вправа «Мікрофон».

Слайд 20. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви.

Слайд 21. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні