Каталог матеріалів

Урок №30 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Майбутній час дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №30. Майбутній час дієслів

Мета: ознайомити учнів із морфологічними ознаками майбутнього часу дієслів, навчити учнів визначати дієслова майбутнього часу в текстах, правильно використовувати їх у мовленні, розвивати мовленнєві навички учнів шляхом створення речень із дієсловами майбутнього часу, закріпити знання через практичні завдання, підвищувати мовну грамотність та культуру мовлення;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Прочитайте повідомлення та визначте, з якою метою їх було створено.

Слайд 9. Ознайомся. Майбутній час.

Слайд 10. Ознайомся. Форми дієслів майбутнього часу.

Слайд 11. І. Прочитайте речення. Знайдіть дієслова майбутнього часу, визначте їхню форму (проста, складна, складена) та вид. На яке питання відповідає кожне дієслово?

Слайд 12. II. Розберіть за будовою виділені слова.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. І. Запишіть сполучення слів, уставляючи на місці пропуску дієслова майбутнього часу, які відповідають на подані питання.

Слайд 15. IІ. Складіть усну розповідь «Подорож моєї мрії» (3-4 речення), використовуючи деякі утворені сполучення слів.

Слайд 16. Поспілкуйтеся.

Слайди 17-18. Ознайомся. Змінювання.

Слайд 19. І. Прочитайте вірш від першої особи, утворюючи від поданих у дужках спів дієслова майбутнього часу. Визначте вид та форму дієслів.

Слайд 20. Спишіть словосполучення, утворюючи від дієслів форми першої особи однини майбутнього часу.

Слайд 21. І. Доберіть до поданих складених форм дієслів відповідні складні форми майбутнього часу й запишіть. Виділіть у дібраних дієсловах особові закінчення.

Слайд 22. Перевіряємо.

Слайди 23-24. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Смайл».

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні