Каталог матеріалів

Урок №3 для 3 класу з образотворчого мистецтва за Калініченко О.В. - Рослинний орнамент, елементарна стилізація форми, декор як засіб наповнення й збагачення форми

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з образотворчого мистецтва за підручником «Мистецтво». Автори: О. Калініченко, Л. Аристова» для 3 класу за програмою НУШ

Урок №3 Рослинний орнамент, елементарна стилізація форми, декор як засіб наповнення й збагачення форми. СМ: Є. Варвинська, В. Шкрібляк. Таріль; настінні керамічні тарілки, Закарпаття. ХТД: створення рослинного орнаменту в крузі (витинанка, аплікація з кольорового паперу)

Мета: закріплювати поняття «Орнамент» та його види; навчати учнів знаходити найкраще розташування елементів для створення рослинного орнаменту у крузі; засвоювати основи декоративної композиції; закріплювати навички роботи в техніці «аплікація»; продовжувати ознайомлювати з силуетними формами, декором, рослинними орнаментами, процесом узагальнення ти стилізації форми; розвивати дрібну моторику руки, естетичне сприйняття навколишнього світу; виховувати спостережливість, акуратність, увагу.

Очікувані результати: розуміють значення поняття «рослинний орнамент»; знають, що таке стилізація форми; аналізують елементи декору на прикладі декоративного посуду; виконують композицію з елементів рослинного орнаменту у формі круга (таріль); застосовують аплікацію або витинанку як техніку декоративного зображення.

Обладнання: мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, олівці, фломастери

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Створення позитивного настрою.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4-5. Гра «Мікрофон»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд6. “Орнаментальний ритм”.

Слайд7-8. “Орнаментальний ритм”.

Слайд9. Поміркуйте, чи залежить назва орнаменту від тих елементів, з яких він складається.

Слайд10. Геометричний орнамент є найпоширенішим.

Слад11. “Орнаментальний ритм”.

Слайд12. Погляньте, як народні майстри зображують рослини в орнаментах.

Слайд13. Розгляньте світлини. Пригадайте чим відрізняється орнамент від візерунку?

Слайд14. Проаналізуйте ритм у рослинних орнаментах. Яка з тарілок посередині прикрашена візерунком, а яка орнаментом?

Слайд15. Розгляньте, як розміщено орнаменти на тарілках.

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд17-18. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд19. Створіть рослинний орнамент у крузі (витинанка, аплікація; картон, кольоровий папір).

Слайд20. Послідовність створення рослинного орнаменту у крузі.

Підсумок

Слайд21. Гімнастика для очей

Слайд22. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд23. Розгляньте вишивку і визначте на ній геометричні й рослинні орнаменти.

Слайд24. “Живий орнамент”

Слайд25. “Збери тарілку” (робота з картками).

Слайд26. “Зайвий елемент”.

Слайд27. Придумайте орнаменти для муралів (настінних розписів), щоб прикрасити будинки свого міста або села.

Рефлексія

Слайд28. Рефлексія. Дай відповідь на запитання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні