Каталог матеріалів

Урок №3 для 8 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Воронцовою Т. В., Пономаренко В. - Порятунок людей у надзвичайних ситуаціях.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут» для 8 класу за програмою НУШ. Автори: Т. Воронцова, В. Пономаренко, І. Лаврентьева, О. Хомич, Н. Андрук, К. Василенко.

Урок №3. Порятунок людей у надзвичайних ситуаціях

Мета: сформувати в учнів знання про правила поведінки під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру (пожежа, витік газу, вибух, землетрус, буревій, розлив хімічних речовин тощо);

навчити алгоритмів дій у разі виникнення небезпеки для себе та оточуючих;

розвивати вміння швидко орієнтуватися, приймати рішення та надавати допомогу іншим;

виховувати відповідальність, пильність та готовність діяти злагоджено у критичних обставинах.

Очікуванні результати: учень/учениця усвідомлює, що рятування життя людини – важлива і відповідальна дія, яка потребує знань, рішучості й швидкого реагування. Знає основні правила безпечного порятунку постраждалих у ситуаціях пожежі, затоплення, ДТП, завалів тощо. Розуміє межі власної безпеки під час надання допомоги. Вміє викликати рятувальні служби, описати ситуацію, діяти за алгоритмом допомоги. Розвиває готовність діяти швидко і правильно, не наражаючи себе та інших на додаткову небезпеку.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Запам’ятаймо алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях.

Слайд5-8. Працюємо в групах.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Побесідуймо.

Слайд11. Подивіться відео про правила евакуації. Складіть алгоритм дій під час евакуації з класу.

Слайд12. Подивіться відео про правила евакуації.

Слайд13. Перегляд відео «ТРИВОЖНА ВАЛІЗА – збираємо рюкзак на екстрений випадок»

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Види укриттів. Підземні станції метро.

Слайд16. Види укриттів. Спеціальні сховища (бункери).

Слайд17. Види укриттів. Мобільні укриття.

Слайд18. Види укриттів. Підвальні приміщення.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20-22. Що робити в разі загрози обвалу будинку?

Слайд23. Робота з підручником.

Слайд24-26. Працюємо в групах.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Робота з підручником.

Слайд29. Подивіться відео, що робити, якщо потрапили під завал будинку.

Слайд30. Робота з підручником.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні