Каталог матеріалів

Урок №3 з географії для 6 класу за С. П. Запотоцьким - Особливості організації власних географічних спостережень.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника: підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти / С. П. Запотоцький, М. В. Зінкевич, О. М. Романишин, Н. М. Титар, О. В. Горовий, І. М. Миколів; наук. ред. К. В. Мезенцев, І. С. Круглов. — Тернопіль : Астон, 2023.

 

Урок № 3. Особливості організації власних географічних спостережень

Мета: ознайомити учнів із методами та особливостями організації власних спостережень, зокрема географічних, розвивати навички спостереження та аналізу, а також формувати розуміння взаємозв'язків між астрономічними явищами та географічним положенням, вдосконалити вміння вести спостереження за явищами природи, оформляти результати спостережень, розширювати уявлення учнів про висоту сонця на небосхилі, що таке гномон; навчити встановлювати залежність між висотою Сонця на небосхилі і довжини тіні від гномона, між висотою Сонця і кількістю тепла, яке воно посилає на землю; формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки в природі; виховувати бажання бачити її красу й охороняти, примножувати природні багатства.

Очікуванні результати: учні розуміють необхідні кроки для організації спостережень, включаючи вибір об'єкта спостереження, визначення часу та місця, підготовку інструментів тощо, вміють використовувати інструменти, такі як сонячний годинник, компас та папір, для проведення спостережень та вимірювання даних, спостерігають за зміною положення тіні на сонячному годиннику протягом дня, фіксуючи час і положення тіні, аналізують отримані дані, визначаючи, як змінюється висота Сонця над горизонтом протягом дня, розуміють природні зв'язки між географічним положенням та астрономічними явищами, що впливають на наше середовище.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Пригадайте.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Найдавнішій спосіб пізнання довкілля.

Слайд 7. Досвід та результати спостережень.

Слайд 8. Пізнаймо більше.

Слайд 9. Практикуймо. А) Спостереження за погодою.

Слайд 10. Практикуймо. Алгоритм спостережень за погодою.

Слайд 11. Практикуймо. Алгоритм спостережень за погодою (продовження).

Слайд 12. Практикуймо. Алгоритм спостережень за погодою (продовження).

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Практикуймо. Б) Фенологічні спостереження.

Слайд 15. Практикуймо. В) Спостереження за полуденною висотою Сонця.

Слайд 16. Алгоритми проведення спостережень.

Слайд 17. Алгоритми проведення спостережень.

Слайд 18. Бесіда.

Слайд 19. Знаймо, вміймо і використовуймо в житті.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 21. Твір-есе.

Слайд 22. Орієнтовний план.

Слайд 23-25. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні