Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Омоніми.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

Урок №29. Омоніми

Мета: удосконалити знання учнів про омоніми; закріплювати навички визначати омоніми у тексті; розрізняти омоніми і багатозначні слова; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:  учень/учениця вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; виокремлює та розрізняє значення омонімів; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Записуємо сьогоднішню дату.

Слайд 6. Гра «Добери синоніми».

Слайд 7. Гра «Добери антоніми».

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Прочитайте діалог і виконайте завдання.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Прочитайте речення та виконайте завдання. Знайдіть слова, що мають омоніми.

Слайд 13. Перевірте себе. Складіть із ними по одному реченню, щоб омоніми в них були вжиті з іншим значенням.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Розкрийте лексичне значення омонімів (письмово).

Слайд 20. Запам’ятайте.

Слайд 19-21. Виконайте завдання у тестовій формі.

Слайд 22. Виконайте завдання.

Слайд 23. Культура слова.

ІІІ. Заключна частина

  1. Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні