Каталог матеріалів

Урок №27 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Вид дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 27.

Тема. Вид дієслова

Мета: ознайомити учнів із доконаним та недоконаним видом дієслова; учити їх розрізняти та визначати префікси, суфікси, основи слова, чергування звуків, наголоси, що впливають на творення виду; розвивати вміння утворювати протилежний вид; сприяти формуванню мовленнєвої грамотності та культури мовлення; виховувати інтерес до вивчення української мови.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця пояснює, що таке вид дієслова (доконаний і недоконаний); розпізнає та класифікує дієслова за видом; визначає вид дієслів у реченнях; змінює дієслова з доконаного виду на недоконаний і навпаки; знає про те, як вид дієслова впливає на значення та сприйняття повідомлення; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Питання – відповідь.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте діалог.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Зауважте (відеопояснення).

Слайд 12. Запишіть дієслова у дві колонки: 1) недоконаного виду; 2) доконаного виду. З перших букв записаних слів складіть фразеологізми.

Слайд 13. Утворіть і запишіть дієслова протилежного виду (за зразком). Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Творче завдання. Прочитайте текст, випишіть дієслова та визначте, якого вони виду. Повторно прочитайте текст і перекажіть його.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайди 19-27. З’ясуйте лексичне значення слів за словником і запам’ятайте їх.

Закріплення вивченого

Слайди 28-30. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 31. Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Слайд 32. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні