Каталог матеріалів

Урок №26 з літературного читання для 2 класу за К. Пономарьовою - Мирилки. Загадки. «Через тин вишня похилилася…». Дмитро Білоус «Загадки про розділові знаки»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку читання за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах) «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024,

 та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

Урок № 26

Тема: Мирилки. Загадки. «Через тин вишня похилилася…». Дмитро Білоус «Загадки про розділові знаки»

 

 

Мета: розширити знання учнів про малі літературні жанри; ознайомити їх з мирилками та їхнім призначенням; формувати вміння правильно виразно читати, інсценізувати, передаючи голосом характер твору, використовувати їх у життєвих ситуаціях; ознайомити учнів із жанровими особливостями загадки (зокрема, ознаки загаданого предмета перенесені на інший предмет, про який ідеться в тексті загадки); навчати визначати в тексті загадки слова, якими передано ознаки загаданого предмета, під час читання виділяти їх силою голосу; навчити відгадувати загадки, виділяти в них головне; формувати вміння правильно читати загадки, складати їх за аналогією; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уяву, фантазію, образне мислення учнів; виховувати любов та шанобливе ставлення до рідної мови.

Очікувані результати: здобувач освіти ознайомлений з малими літературними жанрами; з мирилками та їхнім призначенням; вміє правильно виразно читати, інсценізувати, передаючи голосом характер твору, використовувати їх у життєвих ситуаціях; ознайомлений із жанровими особливостями загадки (зокрема, ознаки загаданого предмета перенесені на інший предмет, про який ідеться в тексті загадки); вміє визначати в тексті загадки слова, якими передано ознаки загаданого предмета, під час читання виділяти їх силою голосу; відгадувати загадки, виділяти в них головне; правильно читати загадки, складати їх за аналогією; збагачує словниковий запас; розвиває уяву, фантазію, образне мислення; виховує любов та шанобливе ставлення до рідної мови.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, зосереджуватися на виконанні завдань, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі;

інформаційної: уміння здобувати з підручника необхідну інформацію; комунікативної: уміти висловлювати свої думки; спілкуватися під час виконання завдань, зв’язно передавати почуте, побачене, прочитане; інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію, знаходити у тексті конкретні відомості;

здоров’язбережувальної: розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, дотримувати правильного;

загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці;

соціальної/громадянської: співпрацювати в парі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.

 

Обладнання: мультимедійний комплект, картки для розміщення на стіні слів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Повторення і узагальнення отриманих знань.

Слайд 7. Пригадайте, що ми вивчали на минулому уроці?

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 11. Перлинки української народної творчості - мирилки. Бесіда.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Робота за посібником. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Слайд 13-15. Читання мирилки вчителем, учнями.

Слайд 16. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Перлинки української народної творчості – загадки. Бесіда.

Слайд 19. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 20-23. Читання загадки вчителем, учнями.

Слайд 24. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача.

Слайд 25. Знайомтесь – Дмитро Білоус.

Слайд 26. Опрацювання вірша Дмитра Білоуса «Загадки про розділові знаки».

Слайд 27. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача.

Слайд 28. Перегляд мультфільму «Загадки про розділові знаки».

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 31. Творче домашнє завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви.

Слайд 34. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні