Каталог матеріалів

Урок №25 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Форми дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 25.

Тема. Форми дієслова

Мета: ознайомити з різними формами дієслова в українській мові (неозначена форма, особові форми, дієприкметники, дієприслівники, безособова форма на -но, -то); навчити учнів визначати форми дієслова в реченнях та розрізняти їх за ознаками; розвивати навички правильного використання дієслів у мовленні та письмі; виховувати інтерес до вивчення української мови та культури, а також уважність.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні форми дієслова; розуміє, як утворюються і змінюються дієслівні форми; правильно визначає форму дієслова в реченнях; аналізує речення на наявність різних форм дієслова; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте речення з пропущеним словом.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Зауважте.

Слайд 12. Розподіліть дієслівні форми на п’ять груп: 1) неозначена форма; 2) особове дієслово; 3) дієприкметник; 4) безособова форма на -но, -то; 5) дієприслівник. З перших букв виписаних слів складіть афоризм Г. Сковороди.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Прочитайте деформований текст. Відновіть і запишіть текст, поставивши дієслова, що в дужках, у відповідні форми (від підкреслених неозначених форм утворіть, де треба, дієприкметники або дієприслівники). Надпишіть над кожним дієсловом, якою формою воно є.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Творче завдання.

Слайди 19-21. Запам’ятайте, як правильно наголошувати дієслова.

Закріплення вивченого

Слайди 22-24. Тестові завдання.

Слайд 25. Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні