Каталог матеріалів

Урок №24 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Споріднені слова. Форми слова

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №24. Споріднені слова. Форми слова

 

Мета: формувати в учнів поняття про спільнокореневі слова на основі дослідження спорідненості слів; вчити визначати корінь у ряді спільнокореневих слів; працювати в групах, у парах; розвивати у дітей мовлення, мислення, вміння аналізувати, зіставляти; збагачувати словниковий запас; виховувати працьовитість.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Розгляньте малюнки. Прочитайте одне одному підписи під малюнками. Поміркуйте, які слова першого рядка можна об’єднати в одну «родину». Яке слово «зайве»? Які слова другого рядка можна об’єднати в одну «родину»? Яке слово «зайве»?

Слайд 8. Запам’ятай!

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Спиши споріднені слова, познач закінчення.

Слайд 11. Розглянь таблицю.

Слайд 12. Продовж речення, користуючись таблицею.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Прочитайте слова. Порадьтеся, хто з вас запише форми слова, а хто — споріднені слова до виділеного слова за зразком.

Слайд 15-16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні