Каталог матеріалів

Урок №2 для 3 класу з образотворчого мистецтва за Калініченко О.В. - Рослинний орнамент, геометричний орнамент, декоративно-прикладне мистецтво; повторення понять ритм

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з образотворчого мистецтва за підручником «Мистецтво». Автори: О. Калініченко, Л. Аристова» для 3 класу за програмою НУШ

Урок №002 Рослинний орнамент, геометричний орнамент, декоративно-прикладне мистецтво; повторення понять ритм, декор СМ: О. Біла. Лабач (Косів). Скриня; дзбанок «Банька»; М. Філь. Рушник; вишивки з виставки «Великдень на Жидачівщині» ХТД: створення геометричного орнаменту у смузі (кольорові олівці, фломастери)

Мета: повторити поняття «орнамент»; ознайомити учнів із видами орнаменту: рослинним, геометричним; вчити створювати візерунок у смужці, за власним бажанням, передавати настрій за допомогою кольорів; активізувати спостережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати дрібну моторику руки; естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості й уяву; виховувати інтерес до декоративно-прикладного мистецтва України та світу. Очікувані результати: розрізняють геометричний та рослинний орнаменти; визначають ритм в орнаменті; знають, що таке декоративно-прикладне мистецтво; аналізують зразки української народної творчості; створюють власний геометричний орнамент у смузі; усвідомлюють зв’язок між традиціями та сучасним мистецтвом.

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці, фломастери.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд3. Розповідь вчителя.

Слайд4. Бесіда з учнями.

Слайд5. Словничок.

Слайд6-7. Розповідь вчителя.

 

Слайд8. Вироби декоративно-прикладного мистецтва зазвичай прикрашені орнаментами.

Слайд9. Розгляньте вироби декоративно - прикладного мистецтва. Назвіть серед них вироби з дерева, глини, тканини. Знайдіть на посуді розпис.

Слайд10. Розгляньте геометричні орнаменти на килимах, витканих народними майстрами різних країн. Чи схожі вони між собою?

Слайд11-14. «Впізнай орнамент».

Слайд15. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд16-17. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд18. Намалюйте геометричний орнамент у смузі. Дотримуйтеся ритму у повторенні однакових частин орнаменту. За бажанням застосуйте штампування.

Слайд19. Послідовність створення геометричного орнаменту у смузі.

Підсумок

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд22. «Знайди предмет з декором».

Слайд23. «Склади орнамент» (робота в групах).

Слайд24. У вільну хвилинку.

Рефлексія

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні