Каталог матеріалів

Урок №19 для 2 класу з української мови за М. Захарійчук - Позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Д. Захарійчук»

Урок №19. Позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є

Мета: вчити учнів правильно вимовляти, розрізняти на слух та за артикуляцією парні тверді та м’які приголосні, позначати на письмі м’якість приголосних буквами і, я, ю, є; уточнити і закріпити знання про м’який приголосний звук [й]; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; розширювати словниковий запас школярів; розвивати фонематичний слух, уваж­ність; дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розглянь малюнки. Прочитай підкреслені слова. Як вимовляємо звуки, позначені виділеними буквами, — твердо чи м’яко? Які букви написані після них?

Слайд 6. Запам¢ятай!

Слайд 7. Рухлива вправа.

Слайд 8. Розглянь таблицю. Порівняй вимову твердих і м’яких звуків.

Слайд 9. Запам¢ятай!

Слайд 10. Прочитай пари слів, назви букви, які позначають м’якість попередніх

приголосних.

Слайд 11. Спиши слова, у яких є м’які приголосні звуки. Підкресли букви, які позначають м’якість попередніх приголосних.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Прочитай текст, уставляючи пропущену букву.

Слайд 14. Спиши перші три речення, уставляючи пропущені букви. Що позначають ці букви?

Слайд 15. Словничок.

Слайд 16. Спиши виділене речення, поділивши його на слова. Що й кому повідомляється в цьому реченні?

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні