Каталог матеріалів

Урок №19 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Орфографічний практикум. Подвоєні букви

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 19.

Тема. Орфографічний практикум. Орфографічний практикум. Подвоєні букви

Мета: повторити та закріпити знання учнів про орфографічні правила написання слів із подвоєними літерами, удосконалити навички їх застосування на практиці; розвивати орфографічну грамотність, увагу та зосередженість учнів через виконання практичних завдань, спрямованих на правильне написання слів із подвоєними буквами; формувати в учнів відповідальне ставлення до власної мовленнєвої культури, виховувати повагу до рідної мови та прагнення до її вивчення.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця правильно визначає випадки вживання подвоєних букв у словах та пояснює орфографічні правила; грамотно пише слова з подвоєними буквами в завданнях; аналізує власні помилки та самостійно їх виправляє; демонструє підвищений рівень уваги та зосередженості під час виконання орфографічних вправ; виявляє зацікавленість у подальшому вдосконаленні власної мовної грамотності; розширює власний словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте слова в колонках.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Пригадай.

Слайд 10. Випишіть слова з подвоєними буквами. 3 перших букв слів складіть ім'я відомого козацького полковника.

Слайд 11. Запам’ятай. Орфограма: подвоєні букви.

Слайд 12. Випишіть слова з подвоєними буквами.

Слайд 13. Перевір себе. 3 перших букв виписаних слів складіть ім’я гетьмана.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Творче завдання. Прочитайте текст. Прокоментуйте написання слів, фрагменти яких узято в дужки (усно). Підготуйте по три запитання за змістом тексту, поставте їх одне одному й дайте на них відповіді.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайди 19-21. Культура слова. Запам’ятовуємо наголос.

Закріплення вивченого

Слайди 22-24. Тестові завдання.

Слайд 25. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні