Каталог матеріалів

Урок №18 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Апостроф. М’який знак

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №18. Апостроф. М’який знак

Мета: повторити й узагальнити знання учнів про правила вживання апострофа та м’якого знака, закріпити орфографічні навички через практичні вправи, розвивати орфографічну грамотність учнів, збагачувати словниковий запас; вдосконалювати мовленнєві вміння через виконання творчих завдань і вправ, виховувати уважність до деталей, старанність і відповідальність у навчанні; сприяти формуванню інтересу до вивчення рідної мови;

Очікувані результати: правильно вживає апостроф та м’який знак у словах відповідно до правил української орфографії; пояснює причини написання апострофа та м’якого знака в різних випадках; виправляє помилки, пов’язані з неправильним використанням апострофа та м’якого знака; застосовує набуті знання у практичних завданнях, визначає та характеризує системні міжрівневі взаємозв’язки між мовними одиницями різних рівнів, типові закономірності їх функціонування на основі узагальнення власних спостережень за мовою і мовленням;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. І. Обґрунтуйте написання поданих слів з апострофом або без нього.

Слайд 9. II. Запишіть виділені слова фонетичною транскрипцією.

Слайди 10-11. Запишіть послідовно подані слова у дві колонки: 1) з апострофом; 2) без апострофа.

Слайд 12. Розглянь схему. М’який знак

Слайд 13. Запишіть слова в давальному відмінку однини.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Спишіть слова, ставлячи на місці пропуску, де потрібно, м'який знак.

Слайд 16. Розглянь схему. Слова іншомовного походження.

Слайди 17-18. Запишіть послідовно слова у дві колонки: 1) з апострофом; 2) без апострофа.

Слайди 19-20. Виконайте тестові завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Метод “Капелюшки де Боно”.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні