Каталог матеріалів

Урок №15-16 для 2 класу з української мови за М.С. Вашуленко - Навчаюся користуватися алфавітом. Робота зі словниками. Навчальний діалог.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»

Урок №15-16. Навчаюся користуватися алфавітом. Робота зі словниками. Навчальний діалог. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Звуки і букви».

Мета: продовжувати формувати уявлення про роль звуків у розпізнаванні лексичного значення слів; вдосконалювати навички роботи з алфавітом; уточнювати уявлення дітей про слово, як мовну одиницю; ознайомити зі словниками як одним із видів довідкової літератури ; навчити користуватися словниками; виховувати толерантне ставлення до учнів з особливими освітніми потребами, інтерес до вивчення рідної мови, логічне мислення дітей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд8. Відгадай загадку.

Слайд9. Слова у словнику розміщено за абеткою. До уваги береться не тільки перша буква у слові, а й усі наступні.

Слайд10. Поєднаймо правильно словники.

Слайд11. Прочитай слова – на́зви відтінків червоного кольору.

Слайд12. Фізкультхвилинка.

Слайд13. Випишіть із тлумачного словника значення цих слів. Чим вони відрізняються? Яке з них у словнику записано першим, а яке — другим?

Слайд14. Пригадай назви семи видів спорту. За потреби звертайся до довідки.

Слайд15. Випиши з орфографічного словника по 5 слів за алфавітом котрі відповідають на питання:

Слайд16. Прочитай вірш.

Слайд17. Рухлива вправа.

Слайд18. Прочитайте. Знайдіть в орфографічному словнику виділені слова і запишіть їх за абеткою.

Слайд19. Продовжте розмову Cашка та Тетянки.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні