- Головна
- Початкова школа. 1 клас
- Навчання грамоти
- Навчання грамоти. Посібник. Вашуленко М. С., Вашуленко О. В., Прищепа О.Ю. 1 клас. 2023 року випуску
- №013 - Читання. Слова, якими називають кількість предметів. Скільки? Який, яка, яке по порядку?
Урок №13 для 1 класу з української мови за М. Вашуленко - Читання. Слова, якими називають кількість предметів. Скільки? Який, яка, яке по порядку?
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку українська мова (навчання грамоти) з використанням посібника «Українська мова. Буквар» (у 6-и частинах) Автори: М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко, О.Ю.Прищепа (2023 року випуску) для 1 класу за програмою НУШ
Урок №013. Читання. Слова, якими називають кількість предметів. Скільки? Який, яка, яке по порядку?
Очікувані результати: учні відрізняють слова, якими називають кількість предметів; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.
Мета:
формування предметних компетентностей:
сформувати в учнів уявлення про слова, якими називають кількість предметів; навчити ставити до них питання; збагачувати словниковий запас учнів/учениць словами тематичної групи «Посуд»;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати вміння розповідати за малюнком, сприймати на слух невеликий текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи, працелюбність; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);
соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;
здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;
інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.
Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.
Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.
Хід уроку
І. Організаційно-мотиваційний етап
Організаційний етап
Мотивація навчальної діяльності
Слайд 3. Вправа «Три бажання».
ІІ. Актуалізація опорних знань
Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».
Слайд 5. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.
Слайд 6. Гімнастика для очей.
Повідомлення теми і мети уроку
IІІ. Вивчення нового матеріалу
Слайд 7. Робота з малюнком.
Слайд 8. Прочитай (послухай) вірш.
Слайд 9. Робота з малюнком.
Слайд 10. Рухлива вправа
Слайд 11. Скільки предметів на малюнку? Дайте їм загальну назву. Що тут зайве?
Слайд 12. Слухання вірша за посиланням.
Слайд 13. Робота з загадкою.
Слайд 14. Фізкультхвилинка.
Слайд 15. Відгадай загадку.
Слайд 16. Скільки вагонів у поїзді? Скільки тварин їде в поїзді?
Слайд 17. Розгляньте уважно малюнок. Хто на ньому зображений?
ІV. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Слайд 18. Слухання вірша.
Слайд 19. Пригадай, які комашки відповідали кожній цифрі у лічилочці?
Підсумок та рефлексія уроку. Вправа «Емоційне яєчко».
Слайд 20. Вправа «Відкритий мікрофон».
В уроці присутні:
- План-конспект
- Поширений конспект
- Відеодоповнення
- Мультимедійна презентація
- Гімнастика для очей
ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Операційна система:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
- macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).
2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.
3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit) мати встановлений програмний засіб для розпаковування архівів 7-Zip 19.0+. Завантаження даного архіватора доступне на офіційному сайті розробника - https://www.7-zip.org, (Альтернативний архіватор - WinRAR 6.0+).
- MacOS 12.0 (Monterey) або новішою мати встановлений програмний засіб https://apps.apple.com/us/app/unzip-zip-file-opener/id1281374098 або https://apps.apple.com/us/app/zip-rar-file-extractor/id769409043
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв) мати встановлений програмний засіб https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rarlab.rar&hl=uk&gl=US
4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».
5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:
- Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
- Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
- Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
- Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
- Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).
6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).
Увійти через Google
Увійти через Facebook