Каталог матеріалів

Урок №12 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Пригадай і використовуй алфавіт. Написання розгорнутої відповіді на запитання

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №012. Пригадай і використовуй алфавіт.

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; застосовують алфавіт; досліджують власне мовлення та медіа (блог); надають пояснення написання слів з апострофом; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; створюють усні повідомлення; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; вміють обирати книгу; демонструють почуття та емоції; взаємодіють письмово; знаходять і виправляють наявні орфографічні помилки; виконують письмові завдання за зразком; застосовують правило; висловлюють власні ставлення до змісту записаної інформації; дотримують правил письма.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати уявлення про український алфавіт як систему букв, ознайомити учнів з послідовністю букв і принципами їх використання. Розвивати навички співвіднесення звуків і букв, вправлятися у правильному написанні слів, знаходженні їхніх букв у алфавіті. Сприяти розвитку фонематичного слуху і мовленнєвої уваги, через вправи на впізнавання звуків, аналіз слів і їх розташування в абетці. Формувати навички роботи з орфографічним словником, навчати знаходити слова за алфавітом, користуватися списками, класифікацією. Розвивати мислення, пам’ять і образне сприйняття, через ігрові завдання, загадки, казкові історії про букви. Формувати позитивну мотивацію до вивчення рідної мови, через ігри, квести, інсценізації та творчі завдання з буквами.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10-11.  Відгадай загадку.

Слайд 12.  Переставте рядки так, щоб прочитати вірш.

Слайд 13.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 14.  Вправа «Словникові слова.

Слайд 15.  Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом абрикос.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 16.  Вправа 1. Розглянь фрагменти сторінок. Чи впізнаєш, звідки вони? У якому порядку розташовані слова на цих сторінках? Як думаєш, чому?

Слайд 17.  Вправа 2. Знайди алфавіт у кінці підручника. Разом із сусідом/сусідкою по парті повторіть його напам’ять.

Слайд 18.  Запам’ятай!

Слайд 19-20.  Вправа 3. Прочитай назви міст Львівщини. Які з них тобі відомі? Запиши назви міст в алфавітному порядку. Візьми до уваги правило.

Слайд 21.  Вправа 4. Прочитай текст. Що нового ти дізнався/дізналася з нього?

Слайд 22.  Львівщина. Село Нагуєвичі. Меморіальний комплекс. Будинок і музей Івана Франка.

Слайд 23.  Перегляд відео «Нагуєвичі (історико-культурний заповідник). Село Івана Франка».

Слайд 24. Фізкультхвилинка

Слайд 25-26.  Вправа 5. Прочитай назви звірів, які є персонажами казок Івана Франка. Запиши ці назви в алфавітному порядку.

Слайд 27. Вправа 6. Розглянь обкладинки книжок. Чи можеш за назвою книжки і малюнком на обкладинці здогадатися, про що книжка?

Слайд 28.  Вправа 7. Яка книжка тебе зацікавила найбільше? Чи хочеш її прочитати? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 29-30. Вправа 8. Прочитай прізвища дитячих письменників. Запиши їх в алфавітному порядку. Підкресли прізвища тих письменників, які тобі відомі.

Слайд 31.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Запиши на аркуші паперу прізвища шести своїх однокласників/однокласниць. Розташуй їх в алфавітному порядку і запиши в зошиті.

Слайд 32.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 33.  Online завдання.

Слайд 34.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні