Каталог матеріалів

Урок №11 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Розвиток зв’язного мовлення. Написання розповіді за поданим початком на основі малюнка, світлин, вірша

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №011. РЗМ. Тема для спілкування «Намалюй словами осінь».

Очікувані результати: учні продовжують текст за авторським початком; використовують осінню лексику та описові конструкції; формують емоційне ставлення до природи; передають враження через метафори й порівняння; завершують розповідь логічним висновком.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати навички зв’язного мовлення, навчати створювати розповідь за поданим початком, дотримуючись логіки, послідовності та стилістичної виразності. Розвивати образне і асоціативне мислення, вміння передавати враження від малюнка, світлини, вірша, музичного твору через словесний опис. Сприяти розвитку емоційно-естетичного сприйняття, навчати бачити красу осінніх змін у природі та передавати її засобами мови. Формувати мовленнєву компетентність, збагачувати словниковий запас прикметниками, дієсловами, метафорами, епітетами. Удосконалювати навички побудови тексту, використовуючи вступ, основну частину і завершення, а також засоби зв’язку між реченнями. Розвивати творче самовираження, через інтерпретацію власних спостережень, емоцій і вражень у письмовій формі. Сприяти формуванню позитивного ставлення до мови як інструменту художнього зображення, заохочувати до літературної творчості та естетичного мислення.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 7. Гімнастика для очей.

Слайд 8-11.  Відгадай загадку.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 12.  Завдання 1. Розглянь малюнок. Розкажи, яку пору року зобразила художниця. Які фарби вона використала?

Слайд 13.  Завдання 2-3. Прочитай, як описала осінь поетеса. Поясни, як розумієш виділені слова. Який настрій у тебе викликав вірш. Як думаєш, чи може малюнок художниці бути ілюстрацією до цього вірші? Посни чому.

Слайд 14.  Завдання 4. Послухай, як зобразив осінь композитор. Який настрій викликала в тебе ця мелодія. Іван Пустовий «Осінній етюд».

Слайд 15-20.  Завдання 5. Пограйте з однокласниками і однокласницями в «Мікрофон». Візьміть в них інтерв'ю за поданими запитаннями.

Слайд 21-23.  Завдання 6-7. Приготуйся писати розповідь про осінь. Прочитай слова у словниковій скарбниці. Покажи стрілочками, про яке дерево можна розповісти цими словами. Підкресли в скарбниці ті слова, які бажаєш використати в своїй розповіді.

Слайд 24. Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 25. Завдання 8-9. Прочитай початок розповіді про осінь. Придумай продовження розповіді за поданими запитаннями. Використай слова зі скарбниці.

Слайд 26. Завдання 10-11. Запиши продовження розповіді за початком, поданим на сторінці 9. Прочитай свою розповідь. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 27-28. Завдання 12. Намалюй кольоровими олівцями ілюстрацію до своєї розповіді.

Слайд 29.  Завдання 8. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір для однокласників і однокласниць.

Слайд 30.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Рефлексія «Погода уроку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні