Каталог матеріалів

Урок №11 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Гармонія і композиція у творах мистецтва

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №11. Гармонія і композиція у творах мистецтва. Гармонія і композиція в музичному творі.

Сприймання: М. Лисенко. Вальс «Розлука», Ф. Шопен. Фантазія-експромт до-дієз мінор, опус 66 (фортепіано).

Розучування: «Пісня про чарівника (сл. і муз. Н. Май).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Прослухайте вірш Надії Красоткіної.

Слайд4. Поміркуйте.

Слайд5-6. Слово вчителя

Слайд7. Запам’ятайте.

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Прослухайте: М. Лисенко. Вальс «Розлука» (у виконанні оркестру).

Слайд10-11. Слово вчителя

Слайд12. Запам’ятайте.

Слайд13. Прослухайте вірш А. Житкевича.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Прослухайте: Ф. Шопен. Фантазія-експромт до-дієз мінор, опус 66 (фортепіано).

Слайд16. Виберіть слова, якими можна описати прослухану мелодію.

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд18-19. Слово вчителя

Слайд20. Обговоріть.

Слайд21. Гімнастика для очей

Слайд22. Слово вчителя

Слайд23. Обговоріть.

Слайд24. Прослухайте «Пісню про чарівника» (автор слів і музики

Н. Май).

Слайд25-27. Розучуємо «Пісню про чарівника»

Слайд28. Виконуємо «Пісню про чарівника»

Слайд29. Гра «Імпровізація». Об’єднайтесь у дві групи. Одна група створює ритмічну імпровізацію до пісні на дзвіночках та маракасах, а інша — танець-імпровізацію. Потім поміняйтеся ролями.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд31. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд32. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні