Каталог матеріалів

Урок №10 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Пригадай правила переносу слів. Написання розповіді про власні вподобання (с. 18-19).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №010. Пригадай правила переносу слів.

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; застосовують правила переносу слів; досліджують власне мовлення; надають пояснення написання слів; встановлюють відповідність; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; створюють усні повідомлення; беруть участь у колективному обговоренні; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; взаємодіють письмово; знаходять і виправляють наявні орфографічні помилки; виконують письмові завдання за зразком; застосовують правило; висловлюють власні ставлення до змісту записаної інформації; дотримують орфоепічних вимог у власному мовленні.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати орфографічні знання про правила переносу слів, навчити учнів розпізнавати допустимі й недопустимі варіанти перенесення. Розвивати мовленнєве чуття і логіку, через вправи на членування слів на склади, звуко-буквений аналіз та практичне перенесення. Сприяти розвитку орфографічної компетентності, навичок самоконтролю й самоперевірки при письмі. Формувати здатність застосовувати знання у мовленнєвій практиці, особливо в письмових роботах, оформленні текстів, листів тощо. Розвивати комунікативні та рефлексивні компетентності, через мовні ігри, вправи на співставлення правильного й неправильного переносу. Сприяти формуванню позитивного ставлення до грамотної письмової мови, заохочуючи учнів до відповідального ставлення до тексту.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10.  Пригадуємо.

Слайд 11.  Вправа «Встав пропущену букву «е» чи «и», запиши перевірочне слово».

Слайд 12.  Відгадай загадку.

Слайд 13.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 14.  Вправа 1. Прочитай уривок з книжки «Казка про Старого Лева», яка сподобалася Ґаджикові. Як думаєш, про яких левів тут ідеться?

Слайд 15.  Пригадай правила переносу.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 16.  Вправа 2. Випиши з уривка виділені слова, поділяючи їх на склади для переносу.

Слайд 17.  Перегляд відео «У Львові порахували всіх місцевих левів».

Слайд 18-19.  Вправа 3. Допоможи Щебетунчикові поділити подані слова на склади для переносу.

Слайд 20. Фізкультхвилинка

Слайд 21.  Вправа 4. Прочитай уривок з книжки «Пані Будьласка та вуйко Пампулько», яка сподобалась Родзинці. Чи хочеш дізнатися, що було далі?

Слайд 22. Вправа 5. Випиши з уривка слова з подовженими приголосними звуками. Поділи їх на склади для переносу, користуючись правилом.

Слайд 23.  Вправа 5. Випиши з уривка слова з подовженими приголосними звуками. Поділи їх на склади для переносу, користуючись правилом.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 24. Вправа 6. Читалочці цікаво, які книжки ти любиш читати. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 25-26.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Прочитай текст. Випиши слова з апострофом і буквами й і ь у середині слова. Поділи їх для переносу.

Слайд 27.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 28.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні