Каталог матеріалів

Урок №90 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Алфавіт. Читання літер алфавіту, тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 90

Тема. Алфавіт. Читання літер алфавіту, тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з українським алфавітом, пояснити значення цього слова, засвоїти алфавітні назви букв; узагальнити знання про букви на позначення голосних і приголосних звуків; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати розповідь за малюнком; виховувати інтерес до читання. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати букви алфавіта; знає алфавітні назви букв; вміє писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 3-5. Дихальна вправа.

 

2) Робота з чистомовкою.

Слайд 6. Робота з чистомовкою.

 

3) Читання складів.

Слайд 7-8. Прочитай склади.

 

4) Читання слів.

Слайд 9. Читаємо швидко.

Слайд 10. Фізкультхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: алфавіт абетка азбука.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель поповнює стіну слів новими словами: алфавіт абетка азбука.

 

Робота з алфавітом.

Слайд 13. Чи знаєте ви, що таке алфавіт? Прочитайте алфавіт кілька разів і спробуйте вивчити його напам’ять. Полічіть кількість букв у ньому.

Слайд 14. Заповни порожні клітинки.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

 

Робота з віршем.

Слайд 16. Прочитай вірш. Придумай заголовок.

Слайд 17. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 18. Ромашка Блума.

Слайд 19. Самостійне напівголосне читання.

Слайд 20. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 21. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні