Каталог матеріалів

Урок №9 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Правильно пиши слова з ненаголошеними звуками [е], [и].

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №009. Правильно пиши слова з ненаголошеними звуками [е], [и].

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; правильно вимовляють слова з ненаголошеними голосними; досліджують власне мовлення; надають пояснення написання слів; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; створюють усні повідомлення; беруть участь у колективному обговоренні; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; дотримують мовного етикету; взаємодіють письмово; знаходять і виправляють наявні орфографічні помилки; виконують письмові завдання за зразком; правильно наголошують загальновживані слова, застосовують правило; висловлюють власні ставлення до змісту того, що пишуть; дотримують правил письма.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати навички правильного написання слів з ненаголошеними голосними [е], [и], навчити учнів перевіряти такі звуки наголосом або за словником. Розвивати фонематичний слух, здатність розрізняти наголошені й ненаголошені звуки у словах, виявляти “сумнівну” позицію голосної. Удосконалювати уміння звуко-буквенного аналізу, підвищувати грамотність у письмовому мовленні. Сприяти формуванню мовленнєвої й орфографічної компетентності, через вправи, логічні завдання, словникову роботу. Формувати мотивацію до грамотного письма і розвитку мовної інтуїції, розширювати словниковий запас через тренування на складних орфограмах.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10-11.  Відгадай загадку.

Слайд 11.  Прочитай текст «Друг на все життя». Дотримуй правил вимови.

Слайд 13.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 14.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 15.  Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом бібліотека.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 16.  Вправа 1-2. Прочитайте в ролях розмову Ґаджика і Родзинки. Поясни, як розумієш значення виділених у розмові речень.

Слайд 17-18.  Вправа 3. Прочитай і запиши пораду Читалочки. Постав наголос у словах. Підкресли ненаголошені [е], [и].

Слайд 19.  Вправа 4. Щебетунчик розповів про цікаву книжку. Прочитай слова, які він використав. Як думаєш, про що ця книжка?

Слайд 20. Проведи дослідження.

Слайд 21.  Перевір себе за правилом.

Слайд 22. Вправа 5. Запиши пари слів з попереднього завдання, встав пропущені букви. Підкресли перевірні слова.

Стежка — стежки, стебла — стебло, листя — листок, гриб — гриби.

Слайд 23-24.  Вправа 6. Допоможи Ґаджикові вставити в слова пропущені букви е або и. Добери перевірні слова. Запиши їх за зразком.

Слайд 25. Фізкультхвилинка

Слайд 26-27.  Вправа 7. Прочитай прислів'я. Поясни, як їх розумієш. Спиши речення. Встав пропущені букви, добираючи перевірні слова.

Слайд 28. Вправа 8. Разом з однокласниками/однокласницями дайте відповідь на запитання Читалочки.

Слайд 29.  Вправа 9. Прочитай текст. Чи є в ньому щось таке, чого ви не назвали, відповідаючи на запитання Читалочки?

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 30.  Цікаво знати.

Слайд 31.  Вправа 10. Разом з однокласниками/однокласницями з’ясуйте, чим бібліотека відрізняється від книгарні. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 32-33.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 11. Спиши слова. Встав пропущені букви е або и, добираючи перевірні слова.

Слайд 34.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 35.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні