Каталог матеріалів

Урок №88 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук, буквосполучення дж. Читання слів, словосполучень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 88

Тема. Звук [дж], буквосполучення дж. Читання слів, словосполучень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів зі звуком [дж], та позначенням його буквосполученням дж, формувати вміння правильно вимовляти цей звук, читати слова з ним; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення з поданими словосполученнями, розповідь за малюнком; виховувати інтерес до життя бджіл. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву щ, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 3-6. Фонетичні загадки.

 

2) Робота з чистомовкою.

Слайд 7. Читацька розминка. Прочитай скоромовку.

Слайд 8. Фізкультхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: джміль джип бджола джинси джем джемпер джунглі джерело.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

 

Гра «Букви загубилася».

Слайд 11. Гра «Букви загубилася».

 

Робота зі словами.

Слайд 12. Правильно вимовляємо звуки [дж].

 

Бесіда за малюнком (с.66).

Слайд 13. Бесіда за малюнком. Кого побачили букви? Які почуття у них виникли? Чому? Чи доводилось вам бачити живого джмеля? Де і коли це було? Які почуття виникли у вас при цьому? Виконайте звуковий аналіз слова джміль, побудуйте на дошці звукову схему цього слова і зіставте її зі схемою, поданою під малюнком. Порівняйте кількість звуків і букв у слові джміль.

Слайд 14. Вправа «Квест-дослідження».

 

Читаємо і друкуємо склади.

Слайд 15. Утвори склади з буквосполученням дз та буквами, які позначають голосні звуки, і надрукуйте їх у клітинках під малюнками.

Слайд 16. Допоможіть джмелику прочитати склади.

Слайд 17. Прочитай назви малюнків.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 18. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 19. Читаємо швидко.

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 20. Прочитай сполучення слів. Склади з ними речення.

Слайд 21. Прочитай скоромовку разом із Щебетунчиком.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

 

Робота з віршем.

Слайд 23. Прочитай вірш. Придумай свій заголовок.

Слайд 24. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Ромашка Блума.

Слайд 26. Вправа «Бджілки». Напівголосне читання вірша.

Слайд 27. Розгадай ребус.

Слайд 28. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Аукціон».

Слайд 29. Гра «Аукціон».

 

Гра «Назви слово».

Слайд 30-31. Гра «Картинка заблукала».

 

Робота з текстом.

Слайд 32. Прочитайте текст, вставляючи замість малюнків необхідні слова.

Слайд 33-36. Мовна гра «LEGO-читанка».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 37. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 38. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 39. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні