Каталог матеріалів

Урок №8 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Вимова та правопис слів із дзвінкими й глухими приголосними звуками

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №08. Вимова та правопис слів із дзвінкими й глухими приголосними звуками

 

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; вчити спостерігати за вимовою та написанням слів з дзвінкими приголосними звуками в кінці слова і складу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Прочитай загадки. Знайди відгадки на малюнку. Назви предмети, зображені на малюнках, чітко вимовляючи дзвінкі приголосні звуки.

Слайд 8. Склади й запиши два речення зі словами–назвами дерев. Склади й запиши два речення зі словами–назвами продуктів харчування.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Прочитайте словосполучення. Потренуйтеся чітко вимовляти приголосні дзвінкі й глухі звуки в кінці слів і складів. Спиши словосполучення, підкресли букви, які позначають пари дзвінких і глухих приголосних. Як вони змінюють значення слів?

Слайд 11. Прочитайте текст, уставляючи пропущені букви. Які звуки вони позначають? Виразно вимовляйте звуки пропущених букв.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13-14. Я і текст.

Слайд 15. Розгляньте й порівняйте малюнки. Чи відповідає зміст малюнків змісту тексту? Які зміни зображені на другому малюнку? Чому вони відбулися?

Слайд 16. Уявіть, що все зображене на першому малюнку може говорити. Доберіть такі репліки для дійових осіб, які б підготували веприка до змін у природі. Розіграйте цю сценку в особах: веприк, дуб, потічок, стежка, жолудь

Слайд 17-18. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні