Каталог матеріалів

Урок №8 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Розпізнавай слова з ненаголошеними звуками [е], [и]. Побудова розповіді на задану тему (с. 14-15).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №008. Розпізнавай слова з ненаголошеними звуками [е], [и].

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; правильно вимовляють слова з ненаголошеними голосними; досліджують власне мовлення; надають пояснення написання слів; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; створюють усні повідомлення; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; беруть участь у колективному обговоренні; користуються правилами етики спілкування; взаємодіють письмово; знаходять і виправляють наявні орфографічні помилки; виконують письмові завдання за зразком; створюють короткі повідомлення; висловлюють власні ставлення до змісту того, що пишуть; дотримують правил письма.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати навички розпізнавання ненаголошених голосних [е], [и] у словах, навчити перевіряти правильність написання цих звуків. Розвивати фонематичний слух і мовленнєву чутливість, зосереджуючи увагу на різниці між наголошеним і ненаголошеним звучанням. Удосконалювати звуко-буквений аналіз, вміння аналізувати структуру слова і застосовувати правило перевірки наголосом. Сприяти формуванню орфографічної компетентності, через вправи, ігрові ситуації, словникову роботу та рефлексію над вибором букви. Формувати мотивацію до грамотного письма, підвищуючи впевненість у власному мовленні й письмі. Розвивати творче мислення і мовленнєві здібності, через казкові завдання, диктанти з “невидимими голосними” та сценки “Я — буква, що сховалась у наголосі”.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подаруй усмішку і тепло своїх долоньок».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Слайд 6.  Вправа «Хитрі близнюки»

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 8.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 9.  Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом адреса.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 10-11.  Вправа 1. Ґаджик забув, як правильно наголошувати подані слова. Допоможи йому. Спиши слова. Постав наголос. Перевір себе за словником.

Слайд 12-13.  Вправа 2. Спиши пари слів. Постав наголос. Підкресли букви, які позначають ненаголошені звуки [е], [и].

Слайд 14.  Вправа 3. Пригадай, як вимовляються ненаголошені звуки [е], [и]. Прочитай подані слова, дотримуючись цього правила.

Слайд 15. Перевір себе за правилом.

Слайд 16.  Вправа 4. Прочитай повідомлення Родзинки.

Слайд 17. За інтернет-джерелами. Вікіпедія.

Слайд 18.  Вправа 5. Візьми інтерв’ю в однокласника/однокласниці за поданими запитаннями.

Слайд 19. Фізкультхвилинка

Слайд 20.  Вправа 6. Випиши з тексту про Замкову гору виділені слова. Постав наголос. Підкресли букви, які позначають ненаголошені голосні [е], [и]. Прочитай записані слова.

Слайд 21. Вправа 7. Дай відповідь на запитання Щебетунчика.

Слайд 22.  Вправа 8. Прочитай текст, щоб перевірити свою думку.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 23.  Вправа 9. Що ти дізнався/дізналася про Замкову гору у Львові? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 24.  Вправа 10. Поясни Читалочці, що означають подані вислови. Порівняй свої міркування з довідкою.

Слайд 25-26.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 11. Спиши текст. Устав на місці пропусків вислови з попереднього завдання. Підкресли у виділених словах букви, які позначають ненаголошені голосні [е], [и].

Слайд 27.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 28.  Online завдання.

Слайд 29.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні