Каталог матеріалів

Урок №8 з літературного читання для 2 класу за К. Пономарьовою - Чому зникла хитринка

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку читання за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах) «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024,

 та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

Урок № 8. Чому зникла хитринка. Василь Сухомлинський «Як Наталя в лисиці хитринку купила»

Мета: ознайомити дітей із казкою В. Сухомлинського; навчати розуміти прочитаний текст, визначати частини тексту (зачин, основну частину, кінцівку), головну думку; формувати вміння висловлювати власні думки, відшукувати в тексті аргументи, переказувати зміст близько до тексту; розвивати вміння аналізувати, правильно оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів; розширювати їхній світогляд; виховувати почуття відповідальності.

Очікувані результати: здобувач освіти розуміє прочитаний текст, вміє визначати частини тексту (зачин, основну частину, кінцівку), головну думку; висловлювати власні думки, відшукувати в тексті аргументи, переказувати зміст близько до тексту; вміє аналізувати, правильно оцінювати вчинки дійових осіб; розвиває зв’язне мовлення; розширює свій світогляд; почуття відповідальності.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, зосереджуватися на виконанні завдань, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі;

інформаційної: уміння здобувати з підручника необхідну інформацію; комунікативної: уміти висловлювати свої думки; спілкуватися під час виконання завдань, зв’язно передавати почуте, побачене, прочитане; інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію, знаходити у тексті конкретні відомості;

здоров’язбережувальної: розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, дотримувати правильного;

загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці;

соціальної/громадянської: співпрацювати в парі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.

Обладнання: мультимедійний комплект, картки для розміщення на стіні слів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повторення і узагальнення отриманих знань.

Слайд 4. Пригадайте, що ми вивчали на минулому уроці?

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 7. Починаємо з розминки. Прочитайте чистомовку разом із Щебетунчиком.

Слайд 8. Вірш «Про лисичку». Читання у різному темпі та з різною силою голосу.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Робота за посібником. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Слайд 10. Знайомтесь – письменник Василь Сухомлинський.

Слайд 11. Вправа «Передбачення». Прочитайте назву твору. Як ви гадаєте, про що йтиметься у творі з такою назвою?

Слайд 12-14. Василь Сухомлинський «Як Наталка в лисиці хитринку купила». Аудіо.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Слайд 16-17. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 18. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача.

Слайд 19. Згадайте!

Слайд 20. Попрацюйте разом!

Слайд 21. Робота над прислів'ям.

Слайд 22-25. Будь уважним читачем або читачкою! Вибери правильну відповідь на запитання Щебетунчика.

Слайд 26. Будь уважним читачем або читачкою!

Слайд 27. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Виконання Online завдання.

Слайд 28. Online завдання.

Творче домашнє завдання.

Слайд 29. Творче домашнє завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Слайд 31. Рефлексія «Загадкові листи».

Завдання для цікавої перерви.

Слайд 32. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні