Каталог матеріалів

Урок №76 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Мала буква ю. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 76

Тема. Мала буква ю. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою ю та її звуковим значенням у різних позиціях: [йу] – на початку слова і складу та [у] – після м’якого приголосного звука, навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати розповідь за малюнком; виховувати інтерес до диких тварин. 

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Артикуляційні вправи.

Слайд 3-5. Артикуляційні вправи.

 

Читацька розминка.

1) Робота з чистомовкою.

Слайд 6. Робота з чистомовкою.

 

2) Гра «Знайди букву».

Слайд 7. Гра «Знайди букву». Знайдіть ц у в рядках, прочитайте їх.

3) Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 8. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Гра «Буква загубилася».

Слайд 12. Правильно вимовляємо звуки.

 

Оформлення стіни слів: юшка юний юнак люстра верблюд.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.42).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Впізнайте персоніфіковані літери. Що вони роблять? Кого вони нагадують? Чи відомо вам, як називають групу людей, які зібралися на вулиці чи на майдані? (юрба), Побудуйте на дошці звукову схему цього слова і зіставте її зі схемою, поданою під малюнком.

Слайд 15. Вправа «Квест-дослідження».

 

Методика написання малої букви ц.

Слайд 16. Методика написання малої друкованої букви «ю». Написання букви «ю» у повітрі.

Слайд 17. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

Слайд 18. Рухлива вправа.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 19. Прочитайте завдання Читалочки.

 

Читання слів та речень.

Слайд 20. Спускайся з гірки, читаючи вірш Ігоря Січовика.

Слайд 21. Фізхвилинка.

Робота зі звуковою схемою.

Слайд 22. Що ви бачите на малюнку? Зробіть звуковий аналіз слова люстра і побудуйте звукову схему.

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 23. Прочитайте завдання Читалочки.

 

Робота з текстом.

Слайд 24. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 26. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Читання тексту «ланцюжком».

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Звуковий аналіз слів.

Слайд 29. Звуковий аналіз слів.

 

Гра «Аукціон».

Слайд 30. Гра «Аукціон».

 

Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 31. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви. Розмалюйте картинки, назви яких починаються буквою «ю».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні