Каталог матеріалів

Урок №70 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук [ч]. Мала буква ч. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 70

Тема. Звук [ч]. Мала буква ч. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою ч, навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати спостережливість, ввічливість. 

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 4-6. Артикуляційна вправа.

 

2) Читацька розминка.

Слайд 7. Робота зі скоромовкою.

 

3) Гра «Знайди букву».

Слайд 8. Гра «Знайди букву». Знайдіть х у в рядках, прочитайте їх.

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Гра «Буква загубилася».

Слайд 12. Правильно вимовляємо звуки.

 

Оформлення стіни слів: човен річка меч чуб печера увічливість.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.30).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Впізнайте персоніфіковані літери. Що роблять ці букви? Чому художник намалював їх саме біля човна? Що, на вашу думку, букви робитимуть далі? Кому з вас доводилось плавати на човні, де, з ким і коли саме? Що потрібно мати, щоб керувати човном?

Слайд 15. Вправа «Квест-дослідження».

 

Методика написання малої букви ч.

Слайд 16. Методика написання малої друкованої букви «че». Написання букви «че» у повітрі.

Слайд 17. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

Слайд 18. Рухлива вправа.

 

Складання розповіді за малюнком.

Слайд 19. Розгляньте малюнок. Що робить буква «че»? Буква «че» п’є чай із чашки. Виконайте звуковий аналіз слова чашка, визначте місце звука [ч] в цьому слові.

Слайд 20. Розгляньте малюнок. Що робить буква «че»? Буква «че» стоїть біля річки. Виконайте звуковий аналіз слова річка, визначте місце звука [ч] в цьому слові.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «че»? Буква «че» розглядає меч. Виконайте звуковий аналіз слова меч, визначте місце звука [ч] в цьому слові.

Слайд 22. Послухайте вірш. Запам’ятайте слова зі звуком [ч].

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 23. Читання буквосполучень.

Слайд 24. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 25. Читання слів.

Слайд 26. Фізхвилинка.

 

Читання слів та речень.

Слайд 27. Прочитайте разом зі Щебетунчиком.

 

Робота з текстом.

Слайд 28. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 29. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Читання тексту «ланцюжком».

 

Робота з ребусом.

Слайд 32. Розгадай ребус.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Допитливий/допитлива».

Слайд 33. Гра «Допитливий/допитлива».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 34. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 35. Вправа «Мікрофон».

 

Гра «Допитливий/допитлива».

Слайд 38. Гра «Допитливий/допитлива».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 36. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 37. Завдання для цікавої перерви. Розмалюйте картинки, назви яких починаються буквою «че».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні