Каталог матеріалів

Урок №7 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Правильно пиши слова із сумнівними приголосними звуками. Складання тексту на задану тему (с.12-13).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №007. Правильно пиши слова із сумнівними приголосними звуками.

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; правильно вимовляють і сприймають сумнівні звуки на слух; досліджують власне мовлення; надають пояснення написання слів; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; створюють усні повідомлення; беруть участь у колективному обговоренні; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; виявляють почуття та емоції; дотримують етичних норм спілкування; взаємодіють письмово; знаходять і виправляють наявні орфографічні помилки, будують звукові моделі слів; виконують завдання за зразком; висловлюють власні ставлення до змісту записаної інформації; дотримують правил письма.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Розвивати фонематичний слух та мовленнєву пам’ять, навчити учнів співставляти вимову із написанням, виокремлюючи “сумнівні” звуки. Удосконалювати звуко-буквений аналіз, поглиблювати розуміння лексичної структури слів і впливу орфоепії на орфографію. Сприяти формуванню комунікативної компетентності, збагачуючи словниковий запас і точність у висловлюваннях. Формувати мотивацію до грамотної письмової та усної мови, через цікаві вправи, орфографічні ігри, пошукові завдання. Розвивати творче мислення, інтегруючи казкові ситуації, театралізовані сценки, вірші та діалоги, у яких учні “рятують” слова зі зниклими приголосними. Навчити користуватися орфографічним словником, щоб перевіряти написання та усвідомлювати роль довідкових джерел у навчанні.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подаруй усмішку і тепло своїх долоньок».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Слайд 6.  Відгадай мовні загадки Родзинки, правильно вимовляючи слова.

Слайд 7.  Хвилинка каліграфії.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 8.  Вправа 1. Читалочка дізналась, що в українській мові є слова, у яких дзвінкі приголосні перед глухими вимовляються, як парні глухі. Прочитай ці слова в першій колонці.

Слайд 9.  Проведи дослідження.

Слайд 10.  Перевір себе за правилом.

Слайд 11.  Вправа 2. Запиши слова із третьої колонки в рядок. Підкресли вставлені букви. Склади речення з останнім словом третьої колонки і запиши.

Слайд 12.  Вправа 3. Прочитай інформацію Родзинки.

Слайд 13.  Перегляд відео про кафе з котами у Львові.

Слайд 14. Вправа 4. Спиши загадку. Встав пропущені букви в словах.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16.  Вправа 5. Чи хотілося б тобі відвідати кафе з кішками? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 17. Вправа 6. Ґаджик знайшов в інтернеті цікаву інформацію. Прочитай її.

Слайд 18.  Проведи дослідження.

Слайд 19.  Вправа «Словникові слова».

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 20.  Вправа 7. Склади й запиши речення зі словом вокзал.

Слайд 21-22.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Запиши слова, вставивши пропущені букви. Правильно прочитай їх.

Слайд 23.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 24.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні