Каталог матеріалів

Урок №64 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук [ш]. Мала буква ш. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 63

Тема. Звук [ш]. Мала буква ш. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою ш, навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати спостережливість, інтерес до значення слів, уважне ставлення до членів своєї родини. 

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Емоційне налаштування «Палітра настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Палітра настрою».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 4. Гра «Знайди букву». Знайдіть букви Ж у в рядках, прочитайте їх.

2) Артикуляційні вправи.

Слайд 5-7. Виконуйте вправу, як сказано в інструкції.

Слайд 8. Робота над скоромовкою

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Гра «Буква загубилася».

Слайд 12. Правильно вимовляємо звуки.

Оформлення стіни слів: шапка вишиванка вишивка пошепки кишеня.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.18).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Що роблять букви? Чому художник намалював саме шишки, а не якісь інші предмети? Чи знають ви, на яких деревах ростуть шишки? (на сосні, ялині, кедрі). Чи здогадуєтеся, з якого дерева шишки, зображені на малюнку? (з ялини).

Слайд 15 Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої букви ш.

Слайд 16. Методика написання малої друкованої букви «ша». Написання букви «ша» у повітрі.

Слайд 17. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Складання розповіді за малюнком.

Слайд 19. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ша»? (Буква «ша» одягає шапку). Виконайте звуковий аналіз слова шапка, визначте місце звука [ш] в цьому слові.

Слайд 20. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ша»? (Буква «ша» нюхає ромашку). Виконайте звуковий аналіз слова шапка, визначте місце звука [ш] в цьому слові.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ша»? (Буква «ша» приймає душ). Виконайте звуковий аналіз слова шапка, визначте місце звука [ш] в цьому слові.

Слайд 22. Послухайте вірш. Запам’ятайте слова зі звуком [ш].

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 23. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 24. Читання буквосполучень.

Слайд 25. Читання слів.

Читання слів та речень.

Слайд 26. Спускайся з гірки, читаючи речення.

Слайд 27. Фізхвилинка.

Робота з текстом.

Слайд 28. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 29. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 30.  Вправа «Трибуна думок».

Слайд 31.  Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 32. Рухлива вправа.

Робота зі значеннями слів.

Слайд 33. Покажи стрілочкою, де вишивка, а де — вишиванка.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Розгадування ребуса.

Слайд 34. Ребус.

Робота зі словами на вивчену букву.

Слайд 35. Гра «Аукціон».

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 36. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 37. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Палітра настрою».

Слайд 38. Рефлексія «Палітра настрою».

Мій настрій після закінчення уроку… кольору, тому що ….

Рефлексія.

Слайд 39. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні