Каталог матеріалів

Урок №63 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Ж. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 63

Тема. Велика буква Ж. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Ж, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; розвивати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до природи. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву Ж, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Актуалізація знань.

1) Вправа «Мікрофон».

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

2) Гра «Упіймай звук [ж]».

Слайд 4. Гра «Упіймай звук [ж]».

Слайд 5. Фізкультхвилинка для очей.

3) Артикуляційні вправи.

Слайд 6-8. Виконуйте вправу, як сказано в інструкції.

Слайд 9. Робота з чистомовкою.

4) Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 10. Читаємо швидко!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: жук жаркий погожий зажурений жарт знайомі.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.16).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Придумайте на букву «же» імена дітям, зображеним на малюнку. Чи є в класі учні, чиї імена або прізвища починаються на букву «же». Розкажіть, що роблять діти? Де вони побачили жуків? Який вигляд і назву має жук, якого побачила дівчинка? І жук, якого помітив хлопчик? Чи доводилося вам бачити цих жуків живими, де саме?

Методика написання великої друкованої букви «же».

Слайд 15. Методика написання великої друкованої букви «же». Написання букви «же» у повітрі.

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 16. Прочитайте завдання Читалочки.

Слайд 17. Порівняй значення кожної пари слів. Чим воно цікаве?

Слайд 18. Спускайся з гірки, читаючи речення.

Слайд 19. Разом із друзями пограй у відлуння — один читає склад, а інший показує його й повторює.

Слайд 20. Прочитай слова швидко і правильно.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Робота з текстом.

Слайд 22. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 23. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Підготуйся читати самостійно.

Слайд 25. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 26. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра «Картинка заблукала».

Слайд 27. Гра «Картинка заблукала».

Метод “Капелюшки де Боно”.

— Дайте відповіді на запитання.

Слайд 28. Метод “Капелюшки де Боно”.

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 31-32. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Створимо пірамідку нашого настрою.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні