Каталог матеріалів

Урок №6 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Правильно вимовляй дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу. Написання тексту за запитаннями (с.10-11).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №006. Правильно вимовляй дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу.

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; демонструють розуміння інформації, правильно вимовляють і сприймають звуки на слух; надають пояснення написання слів, тлумачать лексичне значення слів; самостійно аргументують прикладами власні відповіді; перевіряють власне розуміння значення слова, уточнюють його (за потреби); прогнозують, пропонують кілька варіантів значення слова, орієнтуючись на власний словник; створюють усні повідомлення; долучаються до діалогу і підтримують його на тему із життєвих ситуацій; дотримують етики спілкування; взаємодіють письмово; знаходять і визначають наявні орфографічні помилки, записують слова із дзвінкими звуками у кінці складу, будують звукові моделі слів; виконують завдання за зразком; висловлюють власні ставлення до змісту записаної інформації; дотримують правил письма та орфоепічних вимог у власному спілкуванні.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати навички правильної вимови дзвінких приголосних звуків, зокрема у кінці слів і складів, запобігаючи їх оглушенню (наприклад: “сад” — не [сат]). Розвивати фонематичний слух і мовленнєву увагу, навчити розпізнавати звучання дзвінких і глухих парних приголосних. Удосконалювати звуко-буквений аналіз, пов’язуючи вимову зі словом у письмовій формі. Сприяти формуванню мовленнєвих і комунікативних компетентностей, через вправи, ритмічні ігри, логопедичні завдання. Формувати позитивну мотивацію до чіткої і грамотної вимови, розвитку мовленнєвого апарату і впевненості у власному висловлюванні. Розвивати творче мислення, через словесні ігри, драматизації, створення казкових діалогів із дзвінкими звуками.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 7.  Вправа 1. Друзі зайшли в одну із львівських їдалень. Їм подали меню. Прочитай його.

Слайд 8.  Вправа 2. Обговоріть меню. Які слова вам не зрозумілі? Знайдіть їх у довідці. Які страви з меню ви хотіли б скуштувати?

Слайд 9-13.  Вправа 3. Пограй із сусідом/сусідкою по парті у «Відлуння»: хтось вимовляє дзвінкий приголосний звук, а хтось відгукується, вимовляючи парний йому глухий. Скористайтесь таблицею.

Слайд 14-18.  Вправа 4. Знайди на таблиці дзвінкі приголосні звуки, які не мають парних глухих? Вимов їх. Який глухий не має парного дзвінкого?

Слайд 19.  Вправа 5. Пригадай, як вимовляються дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу. Прочитай уривок з вірша. Вимовляй дзвінко звуки, позначені виділеними буквами.

Слайд 20.  Вправа 5. Пригадай, як вимовляються дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу.

Слайд 21-23. Вправа 6-7. Утвори й запиши речення з поданих слів. Підкресли в записаних реченнях слова із дзвінкими приголосними в кінці. Прочитай їх, вимовляючи чітко ці звуки.

Слайд 24. Фізкультхвилинка

Слайд 25.  Вправа 8. Яка твоя улюблена страва? Хто її готує? Як часто ти її вживаєш? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 26. Вправа 9. Прочитай скоромовки Щебетунчика. Вимовляй чітко звуки, позначені виділеними буквами. Вивчи одну зі скоромовок напам’ять.

Слайд 27.  Перегляд відео «Топ-5 найкорисніших страв української кухні».

Слайд 28.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Визнач, у якому слові є дзвінкий приголосний звук у кінці складу. Придумай з ним два речення і запиши.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 29.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 30.  Online завдання.

Слайд 31.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні