Каталог матеріалів

Урок №5 для 3 класу з української мови за Пономарьовою К. І., Гайовою Л. А. - Пригадай слова з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз´]. Написання тексту за запитаннями (с. 8-9).

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Українська мова та читання: Підручник для 3 класу ЗЗСО (у 2-х частинах): Частина 1 // К. І. Пономарьова, Л. А. Гайова за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №005. Пригадай слова з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз´]. Написання тексту за запитаннями.

Очікувані результати: учні взаємодіють усно; досліджують слова з апострофом та звуками [дж], [дз], [дз’], правильно їх вимовляють; самостійно планують роботу щодо створення та презентації реклами/етикетки; пояснюють роль реклами; демонструють розуміння інформації, оцінюють достовірність інформації; пов’язують елементи інформації у цілісний текст, аргументують прикладами власну думку; надають пояснення написання слів, створюють усні повідомлення; редагують текст; дотримують норм спілкування; взаємодіють письмово; знаходять і визначають наявні орфографічні помилки, записують слова з апострофом і звуками [дж], [дз], [дз’]; будують звукові моделі слів; виконують завдання за зразком; створюють прості медіапродукти, висловлюють власні ставлення до того, що пишуть; дотримують правил письма.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Формувати орфоепічну та орфографічну грамотність, зокрема розпізнавання й правопис слів з апострофом та звуками [дж], [дз], [дз´]. Розвивати фонематичний слух і вміння аналізувати звукову структуру слова, встановлювати відповідність між звуками й буквами. Удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу та правильного написання слів, у тому числі з труднощами правопису. Формувати уміння створювати зв’язний текст за запитаннями, дотримуючись логіки, граматичних норм, зв’язності та стилістичної доречності. Розвивати критичне мислення і рефлексію, вміння пояснити вибір мовних форм та відповідати на запитання змістовно. Сприяти позитивному ставленню до української мови як засобу спілкування і самовираження, розвитку творчості в письмі.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 7.  Вправа 1. У центрі Львова друзі побачили дивну вивіску на кав’ярні. Прочитай її. Поміркуй, що дивного в цьому написі.

Слайд 8.  Довідничок.

Слайд 9.  Вправа 2. Прочитай текст, щоб зрозуміти, чому кав’ярня має таку назву.

Слайд 10.  Онлайн-екскурсія до Львівської копальні кави.

Слайд 11.  Вправа 3. Прочитай виділені в тексті слова. Пригадай, коли ставиться апостроф. Поясни, чому ці слова написані з апострофом.

Слайд 12-13.  Вправа 4. Прочитай слова. Випиши ті, у яких треба вставити апостроф.

Слайд 14-15. Вправа 5. Утвори й запиши слова за зразком. Побудуй звукову схему виділеного слова.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17.  Вправа 6. Родзинка знайшла цікаву інформацію про джерела. Прочитай її.

Слайд 18. Вправа 7. Спиши інформацію Родзинки. Підкресли слова зі звуками [дж], [дз], [дз']. Побудуй звукову схему одного з цих слів.

Слайд 19.  Що ти знаєш про звуки [дж], [дз], [дз']? Пригадай!

Слайд 20.  Вправа 8. Розглянь етикетки з пляшок мінеральної води. Напиши, яку воду видобувають у Львівщині. Усно поясни, чому так вважаєш.

Слайд 21.  Вправа 8. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте фрагмент етикетки з пляшки мінеральної води. Розкажіть, яка інформація міститься на цій етикетці.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 22.  Вправа 10. яку воду ти вживаєш? Де її береш? Як часто ти її п’єш? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 23.  Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Спиши текст. Допиши, чи доводилося тобі пити воду з джерела. Побудуй звукові схеми виділених слів.

Слайд 24.  Запис домашнього завдання у щоденник.

Слайд 25.  Online завдання.

Слайд 26.  Про що ж ми дізналися?

Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні